Scoutium Nedir: Geleceğin Yıldız Futbolcusunu Sen Keşfet

Scoutium Nedir

Scoutium Nedir?

Scoutium dijital futbol gözlem platformudur. Scoutium sayesinde futbolcuların değerlendirmeleri ve kulüplere canlı analizler yapılarak futbolcuların keşfedilmeleri sağlanıyor. Scoutium uygulamasının amacına gelecek olur isek; yetenekli futbolcuların keşfedilmesini sağlamak ve geniş çapta futbol kulüplerine sunmak.

Bugün Scoutium futbol fanatikleri, lisanslı futbolcular, futbol kulüpleri, koçlar, yöneticiler ve profesyonel futbolcular arasında popüler olmuş durumda. Scoutium platformu sayesinde futbolcular hakkında oyun severlerden değerlendirmeler alınıyor ve böylece scotium ile yetenekli futbolcuların keşfediliyor. Scoutium platformunda scoutium algoritması üzerinden değerlendirmeler filtreleniyor ve sonrasında Scoutium tüm yorumları forma ederek profesyonel futbol kulüplerine sunuyor. Scoutium üzerinde futbol fanatikleri başarılı değerlendirmeler yaparak sıralamayı yükseltilebiliyor da; yani Scoutium kulüpler ve futbolculara görevlerin sunulmasına olanak sağlıyor.

Geleceğin Yıldız Futbolcusunu Sen Keşfet: Scoutium

Böylece Scoutium sayesinde futbol fanatikleri futbol kulüplerine fikirlerini ileterek yetenekli oyuncuların keşfedilmesine olanak veriyor. Scoutium futbol fanatiklerine ödül olarak ise maç bileti ile futbolcuların imzalı formasını sunuyor. Üstelik Scoutium, futbol fanatiklerinin platforma kayıt olması için bir ücret de talep etmiyor. Futbol fanatikleri Scoutium ile oyuna dâhil oluyor diyebiliriz. Scoutium üzerinde eğer doğru olmayan iddialı bir yorum paylaştıysanız Scotium sistemi bildirim yolluyor ve sonrasında Scoutium sistemi tarafından değerlendirme yorumun kaldırılıyor. Böylece Scoutium platformunu kötü amaçlı kullanımlardan korunmuş oluyor.

Scouting Nedir?

Scouting futbol oynamanın kalbi, altyapısı demek. Scouting, Scoutium sayesinde anlık performanslar izlenerek potansiyel yetenekler hakkında yorumlar yapılıyor. Yani scoutium futbol kulüplerine fayda ve fiyat analizi yapmasında yardımcı oluyor aslında. Kısaca Scoutium birçok futbol yeteneğini bizim ile futbol camiası ile tanıştırıyor. Scoutium bugün daha hızlı büyüme amaçlı yaklaşık bir milyon dolar yatırım desteği de aldı. Scoutium, aldığı 1 milyon dolarlık yatırım desteği, Scoutium ekibini genişletmek için ve Türkiye faaliyetlerini hızlandırmak için kullanıyor olacak. Türkiye pazarı haricinde İngiltere ve ABD’ye açılmayı da planlıyor. Bugün, Scoutium yalnızca 25 futbol kulübü ile çalışıyor olabilir ama daha da büyüyecek gibi görünüyor. 25 kulüpten birkaçı ise Göztepe ve Kasımpaşa gibi önemli futbol takımları. Yakın zamanda Scoutium Big Bang Startup Challenge yarışması kapsamında birçok ödül de kazandı.

5000’in Üzerinden Oyuncu Değerlendirildi

Kurulduğu 2017 yılından bu yana ise Scoutium tam tamına 5.000‘i aşkın futbol oyuncusunu değerlendirdi. Türkiye’nin İzmir, Bursa ve İstanbul gibi büyük şehirlerin 20 Scoutium gözlemcisi bulunuyor. Scoutium, 2019 yılında yurtdışına açılmayı hedefliyor, 2020 yılında ise Scoutium tam bir milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. Scoutium sayesinde futbol camiasının en büyük probleminden bir tanesi futbol gözlemciliği dijitalleşerek, keşfedilmemiş karanlıkta kalmış futbol yetenekleri futbol kulüpleri ile buluşturulmasında bir köprü oluyor. Futbol camiası için bir yenilik olan Scoutium Google play ve app store gibi mobil uygulamalar geliştirerek futbol severleri sevindirdi. Scoutium yeni mobil uygulamaları ile tasarlanan yeni arayüzü ile kullanıcıları memnun ediyor.

Geleceğin Yıldız Futbolcusunu Sen Keşfet: Scoutium

Scoutium Nasıl Çalışır?

Scoutium, başarılı gördüğü kullanıcılarına Scoutium Gözlemcisi unvanı veriyor ve Scoutium gözlemcilerinin maçlara gitmesini sağlıyor. Yani bir film eleştirmeni nasıl bir film ile ilgili artı ve eksi yorumlar paylaşıyor ise Scoutium gözlemcileri de maçlara giderek canlı performans izliyorlar ve detaylı analiz yapmaları sağlanıyor.

Scoutium sistemi üzerinde canlı performanslar ile ilgili yorumlarını yüklüyorlar ve Scoutium üzerinde eklenen yorumlar futbol kulüpleri tarafından görünüyor ve bu da yetenekli futbol oyuncularının keşfedilmesini sağlıyor. Scoutium üzerine yüklenen yorumlar futbol kulüpleri ve Premium üyeler tarafından satın alınarak gelir de elde ediliyor.

Bir Startup: Scoutium

Scoutium sayesinde Türk futbol dünyası tüm dünyayı etkisi altına almak için hazırlanıyor. Bir çeşit startup olan Scoutium üç ortak tarafından 2017 yılının dördüncü ayında İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi bünyesinde faaliyete geçti. Scoutium ekibi İTÜ, ODTÜ, BOĞAZİÇİ gibi gözde okulların öğrencileri ve mezunlarından oluşuyor. Scoutium sayesinde görüldüğü üzere henüz keşfedilmemiş gizli futbol yeteneklerini kazandırıyor.

 

Scoutium bunu ise futbola tutkusu olan futbol fanatiklerini oyuna dâhil ederek çözmeyi hedefliyor. Scoutium futbol fanatiklerinin yapmış olduğu futbolcu değerlendirmelerini Scoutium algoritması ile süzgeçten geçirip kulüplere sunuyor. Scoutium sayesinde futbol kulüpleri de tam bir bilgi havuzuna kavuşarak yetenekleri keşfediyor. Scoutium sunduğu Mentorluk olanakları haricinde Göztepe, Kasımpaşa, Sivasspor gibi futbol kulüplerinden danışmanlık ve teknik destek de almayı ihmal etmiyor. Scoutium şu an için 7000 kulüp bünyesinde bulundursa da yeni yılda scoutium 400.000 futbol kulübün bulunduğu futbol dünyasına açılmayı hedefliyor. Scoutium ayrıca 2019 yılında tüm dünyadaki futbol yeteneklerini ve futbol gözlemcilerine ulaşmak ve dünya çapında olarak futbola katkı sağlamayı planlıyor. Bu kadar kısa sürede büyük faaliyetler yapan Scoutium sayesinde futbol dünyası daha nice yetenekler kazanacak gibi görünüyor.

  • Scoutium’u App Store’dan indirmek için tıklayın.
  • Scoutium’u Google Play’den indirmek için tıklayın.

Bu İçeriği Okuduğunuz için Önerdiğimiz İçerikler:

İlginizi Çekebilecek Faydalı Bağlantılar:

İrem Surel
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yeni Başlayanlar için: Pilates Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yeni Başlayanlar için Pilates Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yeni Başlayanlar için: Pilates Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sonraki
Hala Modası Geçmeyen Yılların Efsane Oyunu: Half-life

Hala Modası Geçmeyen Yılların Efsane Oyunu: Half-life

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.