Sanal Telefon Numarası Almanın 4 Yolu

telefonla konuşan erkek (sanal telefon numarası)

Ücretsiz sanal telefon numarası almak şu sıralar oldukça popüler.  Kısa yurt dışı seyahatlerinde yeni bir SIM kart satın almak yerine sanal telefon numarası ile WhatsApp gibi uygulamaları kullanmak da mümkün oluyor. Ücretsiz bir sanal numara ile kişi, arama yapabiliyor, mesajlaşabiliyor. Ayrıca sanal telefon numarası ile WhatsApp, Facebook ve Instagram gibi platformlarda üyelik doğrulama işlemleri de yapılabiliyor. Ücretsiz sanal telefon numarası almanın yollarını pek çok kişi merak ediyor. Pek çok uygulamadan sanal telefon numarası almak mümkün.  Ancak, ücretsiz olan bu yöntemler dışında ücretli hizmet veren çeşitli işletmeler de var.

Aşağıda belirtilen uygulamalar üzerinden sanal telefon numarası aldıktan sonra WhatsApp’ı bu uygulamalardan aldığınız numara ile aktifleştirmek için normal bir WhatsApp numarasını aktifleştirir gibi bir yol izliyorsunuz. Aldığınız numarayı WhatsApp’a girip uygulamaya gelen SMS kodu ile aktifleştirebilirsiniz. Eğer, Android telefon kullanıcısı iseniz uygulamaları indirirken Google hesabınızın ülke ayarlarından dolayı sorun yaşarsanız APK dosyalarını indirmeniz gerekli.

telefonla konuşan erkek (sanal telefon numarası)

Sanal Telefon Numarası Almanın Yolları

1. Secure Messenger SafeUm (Sanal Telefon Numarası)

Android ya da İOS’un uygulama marketinden indirip, uygulamaya üye olduğunuzda size bir sanal numara veriyor. Bu numaraya gelen aramaları ve mesajları görebiliyorsunuz. Ancak, siz arama yapmak ya da mesaj atmak isterseniz uygulamanın ücretli kredilisini almalısınız.

2.  Virtual SIM

Virtual SIM uygulaması, 38 ülkeye ait sanal numara verebiliyor.  Ayrıca, uygulama üzerinden 1 gün için +1 (ABD) kodlu ücretsiz sanal telefon numarası alabilirsiniz.  Bu uygulama özellikle yurtdışındayken kendi sim kartınız kullanım dışıyken, sanal telefon numarası alarak, çeşitli uygulamaları doğrulayabilmenizi sağlıyor. En büyük avantajı ise Virtual SIM kullanıcıları arasında arama ve mesajlaşmayı da tamamen ücretsiz yapabiliyorsunuz. Uygulamayı kullanmayanlara yapacağınız arama ve mesaj gönderimi ise ücretli.

3.  SMS Recieve Free

SMS Recieve Free, sanal telefon numarası servislerinden biri ancak uygulama değil, tarayıcı tabanlı. SMS Recieve Free, özellikle, WhatsApp gibi uygulamaları doğrulayacak herhangi bir numara arayanlar için çok kullanışlı. Servis üzerinde numaralar her ay yenileniyor ve tamamen ücretsiz.

4. TextNow

TextNow uygulaması, ABD ve Kanada içinde kullanabileceğiniz +1(ABD) kodlu bir sanal numara veriyor. Wi-Fi bağlantısı ile ABD ve Kanada numaralarına ücretsiz arama yapabiliyor, mesajlaşabiliyorsunuz.  ABD ve Kanada dışındaki numaralarla telefon görüşmesi yapmak ve mesajlaşmak istiyorsanız düşük ücretler ödüyorsunuz.

5. Grasshoper

Grasshopper, küçük işletmeler için bir iletişim çözümü sağlayan sanal bir telefon uygulamasıdır. Bilgisayar veya mobill uygulaması üzerinden arama yapıp, aranabilirsiniz. Amerika’da ve Hindistan’da yaygın olanarak kullanılıyor. Aylık ücreti 26 dolar. 7 günlük de deneme sürümü mevcut.

6. Phone.com

Phone.com, telefon sisteminizi hızlı ve kolay bir şekilde yapılandırmanıza yardımcı olan bir uygulamadır. Numarayı telefon hesabınıza ekleyerek aramaları engellemenizi sağlar. Aylık 13 dolar bir ücreti mevcut.

Siz de kullandığınız veya uygun bulduğunuz uygulamaları benimle yorum olarak paylaşırsanız listeme ekleyebilirim.

kooplogger

Yazar: Pelin Aykın

26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 Yorum

  1. Ama ben program indiremem çoğu site telefon numarası onayı istiyor ve telefonum yok . Bu yüzden belki bilgisayardan halledebilirim dedim ama onda da maşallah bütün dosyaları indirmemiz gerekiyormuş.