Sadece 6 Ayda Yeni Bir “Sen” Yarat!

Yeni bir yıla giriyoruz. Umutlarımızı sıraladık, dileklerimizi düşündük ve ne yapacağımıza karar bile verdik. Ancak bu geçen senede olmamış mıydı? Yine yeni bir yılın heyecanıyla başlamıştık. Her şey daha güzel olacaktı. Kilo verecektik, spor yapacaktık, sağlıklı beslenecektik, daha çok okuyacaktık, sevdiklerimize daha çok vakit ayıracaktık, o hep aklımızda olan projemizi hayata geçirecektik… daha nicesi. Bu seferde bu lafların yalan olmamasını sağlayacak bazı tavsiyeler veriyorum. Denendi ve onaylandı. LET’S START

1- Ne İstediğinden EMİN OL!

Sen gerçekten ne istiyorsun? Kilo vermek mi? “Kilo vermek istiyorum.” deyip geçme. Hedefini netleştir. Beyin belirsizliklerden hoşlanmaz. Harika bir kaçma sistemi var bunu kullanmasına izin verme. Daha çok okumak mı istiyorsun? Aşırı abartmadan ortalama tahminlerde bulun. “Bu ay 3 tane kitap bitireceğim.” gibi. Ne kadar net olursam o kadar iyi. Böylece sayılarla belirlenmiş net bir amacın olacak. Neler yapmak istediğini otur ve yaz. Hem planların daha da netleşecek hem de fikirlerin düzene girecek.

2-Kendi Yol Haritanı Çiz!

Bizi mükemmel yapan şeyler aslında günlük yaşantımızda olan minik şeylerdir. Bir şeyi başarmak istiyorsak hele bu şey bizim yaşantımız için çok yeni bir şeyse ufak adımlar atmak her zaman daha karlı olacaktır. Her gün günlük rutininize eklediğiniz 1 saatlik kitap okuma aktivitesi sizi ay sonunda 1 kitap daha fazla okuma fırsatı verir. Her gün yapacağınız 15 dakikalık bir egzersiz ay sonunda 3 kilo vermenize yardımcı olur. Her gün 2 değil değil de 1 çikolata ne kadar etkisiz gibi görünse de uzun vadede tatlı isteğinizin köreldiğini göreceksiniz. Kısacası günlük hayatınıza ufak ufak eklemelerle onu mükemmelleştirin.

3-Mektup Yazın!

Hayal edin. İstediğiniz o vücuda, istediğiniz o arabaya, istediğiniz o dingin saatlere ulaştığınızda nasıl hissedeceğinizi şimdi hissedin. Gözlerinizi kapatın ve herkesin fit vücudunuza nasıl gıpta ile baktığını düşünün. O motoru aldığınızda saçlarınızda hissedeceğiniz rüzgarı hayal edin. Ve 6 ay sonraki sizden şu an ki size bir mektup yazın. İstediğiniz her şeyi yapmışsınız. O araba sizin artık. Artık fit bir vücudunuz var ve daha kaliteli bir hayat sahipsiniz. 6 ay sonraki siz bu günkü sizle gurur duyacak ve teşekkür edecek. Başlamak bitirmenin yarısıdır ve başlamak kadar önemli olan tek şey sürekliliktir.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.