Ramazan Ayının 15’i Cuma günü Beklenen Ses ve Mehdi’nin Gelişi

Ramazan Ayının 15'i Cuma günü Beklenen Ses ve Mehdi'nin Gelişi

Ramazan ayının 15’i cuma gününe denk geldiğinde çok büyük bir ses işitilecek ve bu sesin neticesinde bir çok insan kör olacak ve sağır olacak ve büyük felaketler gelecek manasında bir hadis-i şerif söz konusu.

Bu mübarek ramazanda mehdi’nin ortaya çıkacağını savunuyorlar. Peki bu olaylar gerçekten yaşanacak mı?

Ramazan Ayının 15'i Cuma günü Beklenen Ses ve Mehdi'nin Gelişi

Ramazan Ayının 15’i Cuma günü Beklenen Ses

Hadisler şöyledir;

Peygamber efendimiz (s.a.v) buyurmuş Ramazan ayının 15’inde cuma günü kuşluk vaktinde bir sayha, gökten bir ses çok yüksek bir ses duyulur.

Bu olay Ramazan ayının ilk gününün Cumaya denk geldiği ayda olur.

O sene depremler ve nezlenin çok olduğu bir sene olur.

Ramazan ayı o senenin cuma gecesine denk geldiğinde, sizler ramazanın 15’inde cuma günü sabah namazınızı kıldığınızda evinize girin, pencerelerinizi kapatın, bedeninizi koruyun, kulaklarınızı kapayın. Sayha yani gökten gelen sesi duyduğunuzda Allah’a secde edin ve şöyle söyleyin:

Subhanel Kuddüs, Subhanel Kuddüs, Rabunal Kuddüs (Ey Rabbimiz Sen Kusursuzsun, Sen Yücesin) Kim böyle yaparsa kurtulur kim yapmazsa helak olur.

3. Hadisimizde şöyledir Mehdinin çıkışından önce doğudan bir kuyruklu yıldız doğar bu kuyruklu yıldız ise dolunayın insanları aydınlatması gibi bütün her yeri aydınlatır  =》 Bunu da büyük ihtimalle son zamanlarda gündemimizde olan bir yıldız söz konusu  dünyaya çok yakın geçecek 1.8 kilometre büyüklüğünde yani nereden baksanız bir şehir büyüklüğünde bir yıldız geçecek bunu da orayla bağlantılıyorlar.

Yani bu üç olayında şuanda gündemdeki olaylara bağlantılı olması gerçekten bizleri şaşırtıyor ancak bu tarz konulara cevap verebilmek için araştırmak gerekli.

1. Hadis-i şerifte deprem ve nezleden bahsetmiştik ancak hadisimizin gerçeğinde nezleden bahsetmiyor yani günümüzde bulunan korona virüsüne uyarlanmaya çalışılmış.

2. Hadis-i şerifte ise Ramazanın 15’i Cuma gününe denk geldiği meselesinden bahsediliyordu. Bu önümüzdeki ramazan ilk deil daha önce defalarca ramazanın 15. Günü Cuma’ya denk geldi zaten.

Ses konusunada gelirsek bunuda büyük ihtimalle geçenlerde sosyal medyada gündem olan uğultu, burdada onu kullanarak bu hadisi şerifi oraya bağlamak istemişler.

Yani gündemdeki olayları toplayıp bunlara yakın olan hadisleri uyarlayip Eyvah! Felaketler gelicek diyerekten bizleri korkutmaya çalışıp ardındanda mehdi gelicek diyerekten Ramazan ayının 15’inden sonra bir çok mehdi çıkarıcaklardır böyle şeylere kanmayalım arkadaşlar.

Muhammet Enes Çevik
Subscribe
Bildir
92 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Ben Kimim?
Sonraki
İnsanlığa “Hizaya Gel!” Komutu

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.