Pinar Ve Bütün kadınlar

#pinargultekin #SALI #kadınlara_karşı_şiddet

Beş gün önce kaybolan kızın cesedi bulundu.Menteşe bölgesinin ormanlarındaki bir varilde korkunç bir cinayet kurban olduğunu biliniyordu.Kaza ile ilgili olarak tutuklanan eski sevgilisi, ilk ifadesinde, kızı öldürdüğünü itiraf etti.Sebebi, ayrıldıktan sonra, ona geri dönmeyi kabul etmedi. Hayatını kaybeden Pınar Gültekin 27 yaşındaydı. Pınar Gültekin, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde eğitimine devam ediyordu.

Pınar Gültekin, 16 Temmuz günü, yalnız yaşadığı Ula ilçesinin Akyaka Mahallesi’ndeki evinden çıktı ve kendisinden bir daha haber alınamadı. Abla Sibel Gültekin ile annesi Şefika Gültekin, Muğla’ya gelerek, Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı’na kayıp ihbarında bulundu.

Ancak maalesef şiddet kurbanı oldu

Katilin ifadesinde diyor ki:-

“Pınar ile ayrıldıktan sonra kendime gelemedim. Yeniden onunla birlikte olmak istedim teklifimi kabul etmedi.O zaman son olarak ‘çiftlikte bir akşam yemeği yiyelim’ diye ikna ettim. Çiftiliğe gittik, yemek yedik, yeni bana dönmesini istemedi. oysaki o başkası ile olduğunu söyledi zaten bunu hissediyordum. Kıskançlık krizine girmiştim tartıştık, bana saldırdı, kavga ederken öldü. Cesedini yok etmek istedim. Önce yakmaya çalıştım olmadı, başaramadım. Sonra bidona soktum, üzerine beton döktüm, yakalanacağımı biliyordum. Onu çok sevmiştim, çaresiz kaldım. Kıskançlık krizine girmiştim.çok pişmanım.çiftliğe gittiğimizde öldürme niyetim yoktu. Sadece birlikte olmaya düşünüyordum.

Kadınlara karşı şiddet durdurulmalı ve haklarına saygı gösterilmelidir……

Melek Erol
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yeni Evimiz Olmaya Yakın Mars Yüzeyinin 4K Görüntüleri

Yeni Evimiz Olmaya Yakın Mars Yüzeyinin 4K Görüntüleri

Sonraki
Pinar

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.