Hayran Olduğum Bir Performans Sanatçısı: Marina Abramoviç

Hayran Olduğum Bir Performans Sanatçısı: Marina Abramoviç

 

Hayran Olduğum Bir Performans Sanatçısı: Marina Abramoviç

Marina Abromoviç ve Ulay ın NYC de ki 1 dakikalık bakışma performasını aklımdan hiç ama hiç çıkaramıyorum. 21 yıl sonra, belki de hiç beklemediği bir anda hiç görmediği aşkını karşısında görmesi… Tüm duygularının yüzünden okunması, 1 dakika da bakışları ile tüm duygularını anlatmasına hayranım…. Tedx konuşmasından sonra tekrar tekrar izledim o performansı.

Aklından geçenleri tekrar okudum. Ulay’ı gördüğünde ki önce şaşkınlığı, sonra heyecanı ve sonra da bitmeyen sevgisini gördüm yeniden. Gözlerinden akan yaşlarda ona söylediklerini duydum. Ayrıldıklarına pişman olmadığını ama yine de onu çok sevdiğini gördüm. Hele o ellerinin birleşme anı benim de gözlerimden yaş akmasına sebep oluyor her seferinde. Belki de yarım kalmışlıklarını o an tamamladılar.

yazar

Yazar: ZENDALA MANIA

Kendimi seviyorum, böyle başladım çünkü bunu geç farkettim... 25 senedir durmadan çalışıyorum, çok şükür hep sevdiğim şirketler de çalıştım. Artık emekliliğine gün sayan bir beyaz yakayım desemde gün değil yıl sayıyorum... genç sayılırım. Hayattan zevk almayı istiyorum, ailemi çok seviyorum. Yazmayı, okumayı ve paylaşmayı seviyorum...2020 de ki hayalim aktif bir yazma blogu açmak ve yazdıklarımı burada toplamaktı. Yeşim Cimcöz’ün Sanalyazı atölyesine bayılıyorum. Yazmak isteyen herkese tavsiye ediyorum...çok seveceğim yazılarım olması dileğiyle...

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 Yorum