PERA PALASTA BİR GECE YARISI

Kaynak belirtilmedi

Sıradan bir gazeteci Esra araştırma yapmak için pera palas’a gider .Her şey normal ileriyodur ve otel ‘in görevlisi ile otelin tarihi hakkında konuşuyorlardır.Otel sahibi ona bu gece burada kalmasının araştırmasına faydası dokunabileceğni düşündü ve Esra da bunu kabul etti ,oda anahtarını aldır ve saat tam 00.00’da bir sarsıntı hissetti yaklaşık bir dakika sonra kendini aynı otelde fakat 1919 yılında buldu.

Esra geçmişe gittiğini odadan çıkıp özel davetin düzenlendiği salona girip Atatürk ‘ü gördüğünde anlar . Aynı gece pera palas ’da Esra’ya tıpa tıp benzeyen bir kadın cinayeti işlenir. Ve Esra kendi zamanına dönmek için ölen kadın Feride’ymiş gibi davranır .Hiç beklenmedik  bir zamanda  halit isimli bir adama aşık olur fakat Halil aslında ferideyi tanıyordur ve feridenin tek kurtuluşu halit’dir.

Ben bu 8 bölümlük diziyi konusu sebebiyle ilginç buldum. Cinayetler ,sırlar,zaman yolculukları ve daha bi sürü karmaşık olay. Şahsen ben sevdim konusunu,1919 yılında ki ortamın farklılığını bunlar benim ilgimi çekti ve diziyi severek izledim fakat hala daha 2. Sezonu atmamaları diziden soğuttu. Eğer ilginç bir şey izlemeyi seviyorsanız gönül rahatlığı ile bu diziyi listeniz eklemelisiniz.

Kübra
Kübra Şentürk
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
DAHA NİCE NİCE BAYRAMLARA
Sonraki
“Seni beklediğimden”

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.