Paralel Evren(Çoklu Evren)

Bulunduğunuz evrenden başka  evrenler olabileceğini hiç düşündünüz mü?

Gelin önce herşeyin en başına “Büyük Patlamaya” gidelim. 

Modern fizik, evrenin nasıl oluştuğuna dair birden fazla teori öne sürüyor. Bunların başında gelen teori, Bigbang(Büyük Patlama) sonrası hızlı genişleme evresi “kozmik enflasyon” ile yeni evrenlerin oluştuğunu ve bu evrenlerin de uzayda dağıldığı önermesinde bulunuyor.

Bu 14 milyar yıl önce oluşan büyük patlamadan dolayı evren sürekli genişlemekte. Ve birçok bilim insanına göre evren genişledikçe yeni alternatif evrenler oluşuyor yani paralel evrenler.

Bu evrenlerde siz de olabilirsiniz. Bir gerçeklikte aşçıyken bir diğer gerçeklikte piyanist olabilirsiniz. Diğer evrende seçimleriniz farklı olabileceği için sonucunda farklı olur. Örneğin;bugün olduğunuz coğrafyadan başka bir yerde hayat sürseydiniz daha farklı bir siz olurdu. Sizi bugüne getiren şey bu zamana kadar yaptığınız seçimler. Garip ama geçmişte yaptığınız bir seçim sayesinde bugün hayatta olabilirsiniz. Diğer gerçekliklerde de farklı kararlar verdiğinizden dolayı daha farklı bir hayat sürüyor olabilirsiniz.

Rüyalarımız da gördüğümüz çoğu şey bilinçaltından kaynaklansa dahi ya bilinç altınızda olmayan şeyler? İşte onlar diğer gerçeklikteki sizin bilinçaltı olabilir.

Son olarak paralel evren hakkında bir film önermek istiyorum “COHERENCE”. Hem beyin yakıcı ama izlemesi de bir o kadar zevkli.

Theeylul13
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kendine çalış

Kendine çalış

Sonraki
Sonrası

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.