Özgüvenli olmanın yolları

İlk olarak herkese merhabalar. Bugün sizlerle özgüvenli bir insan gibi görünmenin yollarını konuşacağız. Hazırsanız hemen başlıyorum.

Özgüvenli bir insan nasıl olunur?

Negatif düşünceleri defedin:

Kendinizi kötü hissetmenize sebep olan, özgüveninizi sarsan kişilerden uzak durmalısınız. Problemlere odaklanmayı bırakın, çözümlere ve pozitif değişiklikler yapmaya odaklanın. 

Beden dili ve imajınızı değiştirin:

Duruşunuz, gülümsemeniz, göz teması, konuşmanız bir bütün olarak çok önemlidir. Omuzlarınızı dik bir şekilde geriye itmeniz bile etrafınızdakilere kendine güvenen bir insan olduğunuz imajı verir. Kesinlikle konuştuğunuz kişinin gözlerine bakın, ayaklarına değil ve son olarak yavaşça konuşun. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, daha yavaş ve temiz konuşanlar kendilerine daha fazla güveniyorlar.

Başarısızlığı kabullenmeyin, kafanızdaki negatif sesi susturun:

Asla vazgeçmeyin. Asla başarısızlığı kabullenmeyin. Her şeyin bir çözümü var. Düşük özgüven çoğunlukla aklımızdaki negatif düşüncelerden kaynaklanır. Eğer sürekli kendinize iyi olmadığınızı, yeterince çekici, zeki, atletik olmadığınızı söylüyorsanız kehaneti gerçeğe dönüştürüyorsunuz demektir. Kafanızda bu sesi duyduğunuzda hemen düğmeyi kapatın. 

Hazırlıklı olun:

Kendi alanınızda, işinizde veya sunumunuzdaki herşeyi öğrenin, eğer konuya hakim olursanız kendine güven de artacaktır. 

Zayıflıklarınızı bilin:

Zayıflıkları tanımlayın ve üzerinde çalışın. Eğer güveninizi sarsan bir zayıflık varsa bunu azaltmak için elinizden geleni mutlaka yapın. 

Kendinize güvenin:

Belki söylemek yapmaktan daha kolay ama kendinize ‘Bunu yapabilirim’ demelisiniz ve inanmalısınız. 

Bunu okuyanlardan tek istediğim şey ; bu yazımı sosyal medya hesaplarınızda paylaşıp bana destek olmanız ve blog hesabıma girip diğer yazılarım ve bu dâhil olmak üzere beğenip, yorum yapmanız. Lütfen bu isteğimi geri çevirmeyin.

Katherine Pierce
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Șarkıların Dili Olmaz.
Sonraki
İnsanların Güzellik Algısı.

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.