Șarkıların Dili Olmaz.

Öncelikle herkese merhabalar. Buraya kadar gelip, yazımı okuduğunuz için hepinize minnettarım.

Bugün sizlere anlatmak istediğim konu başlıkta’da gördüğünüz gibi şarkıların dili olmaz. Evet burda ne dediğimi merak ediyor olabilirsiniz bunun için fazla uzatmadan anlatacağım. 

Millet gerçekten bir şarkıyı dinlerken sadece o şarkıyı anladığınız için mi dinliyorsunuz? Yoksa o şarkı kalbinize, benliğinize dokunduğu için mi? O şarkıyı dinlerken keyif aldığınız için mi? Bence dürüst olmamız gerek, hepimiz de bunu farkındayız ki hiç bir şekilde anlamasak bile, şarkının nakarat kısmı veya fon müziği hoşumuza gittiği için dinliyoruzdur. 

Burda değinmek istediğim bir diğer konu da kpop dinleyenlere ergen denilmesi. Kpop yani kore pop. Kpop dinleyen insanlara neden ergen deniliyor? Neden saygıyla karşılanmıyor? Fazlasıyla saçma değil mi? Bir insanın kpop, yabancı veya Türkçe şarkı dinliyor diye yargılanması sizce ne kadar doğru? Bence kesinlikle çok yanlış bir durum. Bu yüzden sizlerden ricam lütfen insanlara saygı duyup, tercihlerini yadırgamayın. 

Son olarak okuduğunuz için tekrardan hepinize çok teşekkür ederim. Umarım bu yazımın sizlere faydası olmuştur. Hepinize iyi günler dilerim. Eğer bir yanlışım olduysa da lütfen kusura bakmayın. Sonuçta bu benim ilk yazım. İleriki dönemlerde daha iyilerini yazmak için elimden geleni yapacağım. 

Bunu okuyanlardan tek istediğim şey ; bu yazımı sosyal medya hesaplarınızda paylaşıp bana destek olmanız ve blog hesabıma girip diğer yazılarım ve bu dâhil olmak üzere beğenip, yorum yapmanız. Lütfen bu isteğimi geri çevirmeyin.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.