Özel Biri

       Hayatta her şey istediğimiz gibi gitmez. Ama biliyorum ki hayat öğretilerle dolu. Başımıza gelen herhangi bir olay, bir anı, bir insan her an her şeyi değiştirebilir. Benim ki ise çok özel bir insan oldu. Bu ilk yazımda ona yer vereceğim. Çünkü her şey onunla başladı. Kendi bulmam, ne istediğimi bilmem. Emin olun zaten hayatta kendini bulmakla başlıyor. Gerisi hep bir karışıklık. 

       O özel biri. ” Özel ” kelimesinin ne kadar anlam dolu olduğunu aslında ne kadar güzel bir kelime olduğunu onunla öğrendim. Çünkü o dediğiniz zaman o bir kenara ayrılıyor dünyada geri kalan insanlar ayrı bir yana ayrılıyor. Benim kendime özgü bir gezegenim var. Ve o gezegenin tam ortasında o. 

      Gelelim hayatta her şey istediğimiz gibi gitmez kısmına. Evet gitmiyor. Engeller çıkıyor. En çokta geçmiş çıkıyor karşına. Geçmişin izlerinden kurtulamamış bir insansan eğer 1 – 0 yenik çıkıyorsun doğru kişi olduğunu düşündüğün, hissettiğin kişinin karşısına. Geçmişin izlerinden kurtulun. Onunda dediği gibi ” Hayatına bir göt denk geldi diye karşına çıkan herkes göt olacak diye bir şey yok. ” Haklıydı. Her ne kadar benim onu haklı olduğunu düşünmem geç olsa da. Siz siz olun geçmişin izlerinden kurtulun. Hayatınızı biri alt üst etti diye gelecek olan insanın yolunu kesmeyin. Emin ol gelen gideni aratmıyor. Gelen daha güzel geliyor. Ama siz gidenin kırıklıklarını gelenden çıkardığınız için napsın o da gidiyor. Sonu pişmanlık oluyor.

     Sen özel biri. Umarım bu yazıyı okuyorsundur. Senin kalbini kazanmak için, beni sevmen için her şeyi yapabilecek cesaretim var. Ama sana gelmeye cesaretim yok. Bana gösterdiğin, öğrettiğin yol da sensiz de olsa yürümeye devam ediyorum. Bilmiyorum ki bu yol beni sana getirir mi? Ama bilmesin ki yürümekten hiç vazgeçmeyeceğim. İnanıyorum bilinmez bir umutla. Bir gün o yolun sonunda karşıma çıkacaksın. Her ne kadar şuan yüzünü, kokunu, gülüşünü, sesini unutmuş olsam da, bunları bunu unutturan hayat bir gün bunları duymama da şans verecek. 

      Belki bilmek istersin. Artık agresif biri değilim. Sinirleneceğimi anladığım zaman uzaklaşıyorum. Senin yaptığın gibi mantıklı düşünmeye çalışıyorum ve bu da bana engel oluyor.  İnatçılık desen ehh yani idare eder.  Ama hala kalabalıklardan nefret ediyorum. Sanırım bu huyumu hiçbir zaman yenemeyeceğim. Ama bil ki o kalabalığın içinde olduğunu bilsem hiç durmam girerim. Sigara desen biraz fazlalaştı ama geleceğini bilsem onu bile bırakırım. Sen sevmezsin sanma ki “biri için değişmek” bu, değil. Fedakarlık bu. Kendini bulmak bu. Sanma ki aptal aşıklık bu, değil doğru kişi olduğunu kalpten hissetmek, inanmak. Umarım tekrar kesişir yollarımız. O zamana kadar kendine iyi bak. 

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.