2.Gün İlk Adımlar

 Evet. Yazarlığımızın ilk adımlarını atıyoruz. Biz birer 8. sınıf öğrencisiyiz ve yazmak Zehra ile benim hobim ve bu hobiyi işe dökmeye karar verdik. Ailemiz bunu bilmiyor ve sanırım artık bunu birisine söyleme zamanı gelmişti. Bu sebeplen Tütkçe Öğretmenimize bu dururmu bildireceğiz. Vereceği tepkiyi merak ediyorum ama aşağı yukarı biliyorumda. Biz kitap yayımlatmak istiyoruz ve Watpadd bu konuda çok işe yaramıyor. Öğretmenimiz herhalde kitap yayımlatmamız için bize yardımcı olacaktır.

 Şu dönemde kimse evden çıkmıyor. Ve bu yazma projeleri içiz ideal bir zaman.  Artık okul yok dershane yok hiç bir şey yok. Zehra ile yaşadığımız tek sıkıntı birbirimizi göremememiz. Bu ortaklaşa kitap yazmayı zorlaştırmıyor değil. Bizde birbirimizi arayarak yazmaya çalışıyoruz. Ailemiz bunu bilmiyor ve benim ailem benim sürekli oyu oynadığımı filan düşünüyorlar. Şu anda bile öyle düşünüyor olabilirler.

 Bu gün tekrar Birinsan yazmayı düşünüyorum. Açıkçası Zehra yı aramayı düşünüyorum. Bu arada size şunu söylemeliyim. Yazım yanlışlarını görmezden gelin çoğunu bilerek yapıyorum. Bazende klavyeye yanlış basıyorum.  

 Benimde planım öğretmenimin numarısı alıp ona mesaj atmak ve kitap yayımlatmak istediğimizi söylemek. Öğretmenim bu konuda bize yardımcı olacaktır. Ayrıca bazi kitaplarda ve ders kitabında hikaye yazma etkinlikleri var. Öğretmenimde benim yazdıklarımı okudu. Ve geçen senelerde bir öykü yarışması düzenlenmişti. Konusu Doğal kaynakların korunması idi. Kazanan yazarlar ödül töreni için Ankara ya gidecekti. Benimde öykümü öğretmenim çok beğenmişti. Ancak başlığın altını renkli kalemle çizgi attığım için hikayem okunmadı. Dolayısı ile saçma sapan bir şey yüzünden yazar olma planlarım 1 yıl geriye gitti.

Sanırım bu gün için yeterince yazdım…

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.