Öğretim teknolojileri ödev 2

İLKÖĞRETİM BİRİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİNİN PANDEMİ SURECİNDE EBA (EĞİTİM BİLİŞİM AĞI) İLE KARŞILAŞTIKLARI SORUNLAR. 

 

Covit- 19  salgını birçok alanı etkilediği gibi eğitim alanınıda doğrudan etkiledi ve yüz yüze eğitim bir dönem boyunca aksadı, gelinen süreçte de okullar halen tamamen yüz yüze eğitime geçmiş değil, şu anki duruma bakıldığında bu sürecin hemen bitmeyeceğini gösteriyor, buda derslerin bir süre daha uzaktan eğitim yoluyla devam edeceğini gösteriyor,  buda EBA’ yı zorunlu kılıyor tabi EBA’nın verimliliği büyük bir tartışma konusu.

Eğitim Bilişim Ağı ilköğretim öğrencileri üzerinde yeterli etkiyi bırakmıyor hatta öğrencilerin ilgisini bile çekmiyor,  MEB ilköğretim çağındaki çocukların ilgisini çekmek için benim fikrim derslerin sadece EBA uygulaması üzerinden değil aynı zamanda kısa aralıklarla çizgi film kanallarında da yer vermeli ki çocukların dikkatini çeksin.

Dersler işlenirken sık sık oyunlara ve görsellere başvurulduğu gibi görselleri ve oyunları çizgi film karakterleriyle zenginleştirebilir.  

Buda çocukların dikkatini derse daha çok çevirecektir, öğrenciler bir sonraki derse karşı daha meraklı ve daha heyecanlı  bir şekilde katılacaktır tabi buda öğrenmeyi  hızlandıracaktır.

Yakup Can ERÇİN

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.