PSİKOLOJİK SAVAŞIN İÇİNDE YARIŞ

Geçtiğimiz günlerde açıklanan kararlara göre online eğitime devam edilip yüz yüze eğitimin ertelendiği bildirildi. Milyonlarca öğrencinin gireceği sınavda konuların çıkarılmayıp aynen sorulacağı açıklandığı gündeki gibi öğrenciler çalışmayı bıraktı. Birçoğu evinde küçük kardeşlerinin ses çıkardığını yada kardeşiyle aynı anda dersi olduğunu evinde bir bilgisayar olduğu için sıkıntı çektiklerini dile getiriyor. Evlerde gürültüden dolayı çalışamadığını söyleyen arkadaşlarımız da çok fazla.

Bu dönem sadece virüsle savaştığımız biyolojik savaş değil aynı zamanda psikolojik bir savaş. Moralimiz bozulabilir, üzülebiliriz, ağlayabiliriz ama asla vazgeçemeyiz çünkü yangın da çıksa deprem de olsa virüs de olsa – şuan ki halimiz gibi- o sınav yapılacak.

En büyük fırsatlar kriz anlarında çıkar demişti bir gün hocam. Tabi krizi fırsata çevirebilirsen…. Krizi nasıl fırsata çevireceğinizi sorarsanız da tabi ki çalışarak ama şunu unutmayın rakibinizden daha fazla çalışmadığınız sürece onu alt edemezsiniz. O yüzden son 6 ayı güzel değerlendirerek fırsat yaratmalıyız. Bunu yapmak zorundayız çünkü artık birinin bizi düşünmesi gerek. 

En nihayetinde kendimize bir çalışma ortamı yaratmamız gerekiyor ve sakin bir zaman aralığı bunun için önerim sabah erken saatleri belki gece de sessiz bir ortam bulabilirsiniz fakat veriminiz düşük olacaktır o yüzden erken saatleri öneririm ders çalışmak için. 

Çoğu arkadaşım bana nasıl ders çalıştığımı soruyor nasıl konsantre olabildiğimi merak ediyor. Onlara hep şunu söylerim düşüncelerimle… Çünkü ben kendimi ileride güzel yerlerde hayal ederim ve hep olumlu düşünür olumlu bakarım. Geleceğimi düşünürüm çocuklarıma nasıl bir eğitim vermek isteğimi ülkeyi nasıl daha yaşanılır bir hale getirebileceğimi ülkemin adını nasıl tüm dünyada duyurmak istediğimi düşünürüm ve bana moral verir.

Sözün kısası arkadaşlar kendimizi düşünmeliyiz evde olduğumuz şu günlerde vaktimizi değerlendirmeliyiz asla kolay bir şey değil bunun herkes farkında ama bunu başarmalıyız hayatımızı kurtarmalıyız geleceğimizi parlatmalıyız çünkü bunu rakiplerimiz yapmaya başladılar 

NOT : Herkese çalışmalarında başarılar…

nisa
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
VİCDAN
Sonraki
Hayallerimdeki Sonsuz Aşk

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.