O Büyülü Ergenlik

GELECEĞİN ELLERİNDE:

Hayatının en Güzel anlarındasın belki de. Şuan ki zamanın her saniye biraz daha azalıyor. Bu hayattaki bir günün daha geçiyor, peki sen kendine neler katıyorsun ? aşk işlerinden kafan bulandı belki de. Kariyerine zaman ayıramadın e tabi genç olduğun için sürekli yeni hatalar yaptın belki de. Bundan doğal bir şey yok tabi ki ama bu hataları minimuma indirmek de senin ellerinde. Geleceğine sadece sen karar verebilirsin unutma ! diğerleri sadece tavsiye verebilir sana. Sana ben , aşık olma ya da okuldan kaçma demiyorum. Sen bunları yapacaksın bundan doğal bir şey yok. Sadece kendine hakim ol ve geleceğin için de çaba harca, her şey geçmeden senin bir planın olsun.

BOL OLSUN DUYGULARIN:

Hüzünlerin bol olsun. Neşelerin GELECEĞİN ELLERİNDE:

Haya Coşkun. Kızgınlıkların geçmesin bu yaşlarında, ama büyütme de her duyguyu. Sevdiklerini kırabilirsin bu yaşlarda. Bu gönüllerini alamayacağın anlamına gelmez ama unutma. Üzdüğün her yüreğin Acısını hafifletmek yine senin iki dudağının arasında saklı. Konuşmak böyle büyülü bir şey işte. Yerin dibinde iken bir anda göklere çıkartır seni, ya da tam tersi oluverir bir anda. En yukarlardayken en dibe yuvarlanırsın aniden. Sen ağızında hep etkileyici düşünceler biriktir. Karşındakinin sana hayran bakması da senin ellerinde, senden soğuması da senin dudağından gelecek sözlerde gizli.

SEVDİĞİN KADAR SEVİLMEZSİN:

Biliyorum sen bu satırları okurken üzüleceksin, yüzün düşecek ama maalesef bu doğru. Bu yaşlarda Çok seveceksin sen, çok sevileceksin ama sevdiğin kadar sevmeyecekler seni. Sevmediğin biri sever seni belki üzülme. Bu kez de sen onu sevdiği kadar sevmeyeceksin onu üzeceksin, belki aldatacaksın belki ihanet edeceksin belki kibarca reddedeceksin bütün çıkma tekliflerini. Bu böyle bir döngüdür dostum üzülme. Sevdiğin kadar sevilmezsin bu hayatta.

ACILARINI GÖMERSİN:

Gerek yaşının verdiği çekingenlik, gerek ailenin seni ihmali, gerek arkadaş dışlaması. Acılarını gömmene sebep olacak o genç ve kırılgan kalbine. Belki de en büyük acıların bunlar olacak senin. Sende bir çok çocuk gibi aileden yaralı olacaksın. Bunu ben bilemem, bunları da içine gömdüğünden. İşte gömme derim ben sana ama sen devam edersin en derinlere gömmeye duygularını.

BÜYÜK HAYALLER KURARSIN:

Ergenliğin en büyük getirisi de gerçek olmayacağını bilsen de büyük ve ihtişamlı hayaller kurarsın. Lisedeki ilk aşkınla evlenmek ya da bir takımda yıldız futbolcu olmak gibi. Kulağa küçük ve mütevazi gelen ama yaşın ilerledikçe ulaşmanın ne kadar da imkansız olduğunu anladığın o pembe hayaller.

Ve biliyor musun ? bir gün çok daha güzel hayatın olacak senin inan bana. Sen çabala hayallerinin uğruna. Hepsine ulaşacaksın üzülme. Yeter ki İste.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.