YALNIZLIK KÖTÜ BİR ŞEY Mİ?

Dışarıdan bakıldığında üzerinde düşünülmesi gereken bir soru bu bence.

Evet yalnızım ama ne yapabilirim ki… Sanal bile arkadaşım yok. Bu ailemden kaynaklanıyor yalnızlığa itildim her şeyi içimde yaşıyorum bir de buraya ve etrafındaki kağıtlarda işte bu kadar acınası bir durum ölsem bile kim umursar ki bu düşünce insanı bitiriyor aslında iyi yönetilirse cidden güzel bir durum.

Ben bazen bu durumu engellemek için YouTube üzerinden veya başka platformlardan arkadaşlarla sohbet eğlence videoları izliyorum o ortamı hiç yaşamadım ne yapabilirim ki… Okul yada kurs bilmiyorum arkadaşlar okuldan sonra unutulacak biri oluyorum o yüzden arkadaşımın olmaması daha iyi. Korona oldum ağır atlattım ve kimse sormadı halimi günlük hayatta tanıdığım kimselerden bir tanesi bile o zaman anladım ki ben o kadar yalnızmışım ki… Ailem desem tanıyamıyorum kendileri saatlerce telefon vs vakit geçirirken bizimle ilgilendiklerini düşünmüyorum sadece sorumluluklarını yapıyorlar galiba bu yüzden ilgi eksikliğim var. O yüzden SKZ ailem gibi insanlar anlayış göstermiyor K-POP gruplarına ama bizim gibi ilgi eksikliği çeken çocuklar ve gençler için bu lazım. Yoksa ev diye geçirdiğimiz duvarlar arasında yalnızlık ile yüzleşiyoruz herbirimiz.O yüzden geleceğimde de her şeyi yalnız yapmamak için uğraşıyorum. Ben her ne kadar yalnız olsam da o anda insanlarla sohbet etmeyi severim. Ben şey gibiyim böyle olanlar var mutlaka o anda sohbet edebileceğiniz sonra da çöp gibi atılacak biri.

Hayatta benim kadar oyuncu yok herhalde mutlu gibi görünmeye çalışıyorum. İşin garibi şunları çok iyi biliyorum.

Gelip geçici şeylere güvenmemeyi ve insanlara acındararak bir şey olmayacağımı.Bu yüzden kendimi kendime alıştırdım. Kimse benim yalnızlığımı takmaz ben haricinde eğer öyle olmuş olsaydı ailem arkadaşlarım ile aramı bozup sonrada git arkadaş bul demezdi benim dostlarım benim gibi insanların oluşuna olan inancım, kitaplar ve hobilerim…

Şimdi anlaşılıyordur neden böyle olduğu ama iyi tarafları da kimse sana karışmıyor ailen harici aslında bana kalırsa yalnızlığın arkasında yatan asıl büyük şey “KENDİNİ EBEVEYN DİYE KANDIRAN YOBAZ BİR AİLE” bu varsa tek önerebileceğim susun onlara düşüncelerini kanıtlamayın umursamıyorlar zaten adı korumak ama bu asosyalleştirmek sonra da sen niye hiç konuşmuyorsun niye içine kapıldın bunun en büyük suçlusu sizsiniz. Yüzlerine söyleyemediğim için gözümden yaş geldi. Çünkü onlar düşünceleri ifade etmeyi saygısızlık olarak algılıyor o yüzden onlarla tartışmayı yıllar önce bıraktım. Çünkü onları istesem de değiştiremiyorum.

O kadar yalnızım ki şarkı sözleri veya her neyse kendi üzerime alınarak yaşıyorum. Biliyor musunuz dostlar şarkı sözü , kitap, makale bunlar en çok yalnızların sevdiği şeylerdir bunlar olmasa herhalde yalnızlık hissi ile yaşamaya devam edecektik her insan yalnız kalır ama yalnız insanlar bunu yıllar boyunca çekmek zorunda bundan kurtulasıya kadar o da ümit işte iyi bir meslek edinirse yoksa evlense bile başka birinin dediklerine kafa sallamak zorunda korona olduğum zaman normal soğuk algınlığı sandım bir hafta boyunca ama gerçekten o anda delta olduğumu bilseydim Allah’a canımı al daha çok canımı yakmasın bu Dünya diye dua etmek isterdim ama bu Dünyadan çekeceğimiz varmış. En ağır atlatmama rağmen ailem herkese bulaştırdığım için suçladı tüm belirtileri sayayım ve bunu 17 yaşında biri geçirdi arkadaşlar ve ben o zaman ne mi yapıyordum ödev yetiştirmek ekstra çalışmak, sabahtan akşama kadar etütte çalışmak, denemelere girmek bunu aileme anlattığımda umursamadılar dediler ki ben kötü oldum ne ki her zaman saygı duyuyorum işlere ama ben birine bir şey anlatıyorsam bana kendini acındırıyorsa bu onun yobazlığının göstergesi benim gözümde.

O zaman anladım ki şu koca dünyada ailemin bile umursamadığı biriyim. Neyse işte dostlar böyle işte yalnızlıktan kurtulmanın yolları fln öyle başlık atmadım çünkü yalnızlık herkesin yüzleşmesi gerekiyor ama iyi ailesi ve çevresi olan insanlar çok yalnız kalmıyor yobaz insanlara tahammülüm yok bu sınavı geçeceğim ve hayatın tadını çıkaracağım beni daha fazla kimse üzmemeli zaten insanların hemen  yok edebileceği kalbim var. Bu konuda iyi bir fikir  sahibi olmak için İTEWAN CLASS adlı diziyi önerebilirim. Onun haricinde bu satırları okuyan insan değerlisiniz kendiniz için yaşayın zaten sizi umursadıkları falan yok insanların. Bir de playlist bırakayım bir de hastalığı yeni atlattığım için vlog yazısı gelmiyor bu hafta geri başlayacağım Allah’ın izniyle kendinize iyi bakın

https://youtube.com/playlist?list=PLbV8BXwbfvZt6Lz5SviZZN9ybQHvd8wDG

Onun haricinde YouTube ‘da psikoglar var onun fikirlerini alabilirsiniz iyi günler

İkona
Subscribe
Bildir
7 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İKİ KADIN YAZAR İKİ KADIN KAHRAMAN AYNI UYANIŞ
Sonraki
Yalakalık bir gün karakter bir ömür götürür

Yalakalık bir gün karakter bir ömür götürür

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.