Neden Varız?

Hiç düşündünüz mü ben neden varım? Peki cevap bulabildiniz mi? Bulduysanız eğer lütfen benimle de paylaşın çünkü ben bulamadım yani tabi ki bir kaç düşüncem var ancak sadece düşünce işte siz yine de paylaşın benimle.

Aslına şöyle ki neden varım diye kendime sorduğumda ilk cevap ben bir kulum, Allah’ın bir kulu, yani dini amaçlar falan geliyor aklıma başta ve sonra tekrar düşünüyorum bu öldükten sonraki hayatımın güzel olması içindi, Peki ya bu dünya da benim rolüm ne? Ben neden varım?

Ben kendim için vardım, yani bu dünyada bir başkası adına bir şey yapmak için falan görevlendirilmemiştim kendim için vardım, onların istediğini yapmak için değil kendi istediğimi yapmak için vardım. Bu dünya da başkalarının oynamasını istediğim rolü değil kendi istediğim rolü oynamalıydım çünkü bu hayat bir film değildi, tekrar çekilemez veya ölümler filmlerdeki gibi sahte olamazdı. Bu ölüm olmadı ya deyip tekrar çekemezdik. Bir şeyi yaptıktan sonra geri dönüşü olmazdı. Ancak tek bir benzerlik vardı o da, filmler beğenilsin diye nasıl binlerce kez düşünülüyorsa bir sahne nasıl defalarca kez çekilebiliyorsa, hayatımızda da bir şeyi yaparken defalarca kez hatta milyonlarca kez düşünmeliyizdir çünkü hayatımızdaki seçimlerin bir dönüşü olmaz, pişmanlıklarımızı değiştiremeyiz.  Bir adım atmadan önce defalarca kez düşünmemiz gerek çünkü bu dünya da “keşke” dememizin hiçbir önemi yoktur hatta bence, “keşke” kelimesi en gereksiz kelimedir.

Okuyunca sorduğum sorunun cevabını alamadım ben sanırım. Kendimiz mi karar veriyoruz ne için var olduğumuza? Sizce Neden varız?

Dini açıdan bakmayalım bu soruya.

1905suzii
Fakat unutmayın ki, her yıkılış yeni kuruluşlar içindir.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Aksine
Sonraki
Evrensel Uyarı

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.