Ne Kadar Haklısın Saklarken Yalan Söylemekte...

Ne Kadar Haklısın Saklarken Yalan Söylemekte…

Ne Kadar Haklısın Saklarken Yalan Söylemekte...

Artık yalan söylememek için doğruyu söylediğim bir günün pişmanlığıyla merhaba. 

Söylediğim yalanlardan bıkarak, onların bana yaptığı ağırlıkla uyandım bugün. Doğruyu söyleyecektim ve kurtulacaktım(güya). 

Hiç de kolay değil doğruyu söylemek. Bunca zamandır sana söylediklerim aslında yalandı seni hep kandırdım demek. Çok zor. Ama anlık gelir böyle bir gazla söyleyiverirsin doğruyu. Sonra içine bir kaç saniyelik huzur, rahatlama, hafifleme gelir. Sonra karşındakinin o surat ifadesiyle aslında rahatlamadığını yeni bir dert kazandığını fark ettiğin o an yeni bir duygu sarıyor içini: Pişmanlık. Hoşgeldin pişmanlık. 

Sonra kendine kızmaya başlıyorsun: “Allah kahretsin. Ne diye gaza gelip söyledim ki… Ama söylemem gerekiyordu, vicdanım rahat değildi. Ama söylemeseydim daha iyiydi. Yok yok iyi ki söyledim. İyi ki söyledim çünkü onu saklarken yalan söylerken ne kadar haklı olduğumu kendime ispatlamış oldum.”

yazar

Yazar: L.

Yorumlarınızı beklerim

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 Yorum

  1. Söylediğim yalanın ağırlığını hissettiğim ve bana uyku uyutmayan bir gece.
    Tam 1buçuk yıldır hayatımda ve ben 1buçuk yıldır bu yalanla yürütüyorum çoğu kez hak etmediğini düşünüp ve bu vicdan azabından kurtulmak için söylemeyi düşündüm ama o cesareti kendim de bulamadım bazen yaptığınız hataların telafisi olmuyor bu hayatı gelecekti yaşamımın nasıl olduğunu bilerek de yaşayamam belki de bazı şeyler sadece yaşanan kişiye özgü kalmalıdır ve Buda beni rahatlatır hayatıma gireceğini bilemezdim seni böyle bir yalana maruz bırakmak da keşke çoçuk gibi masumca sarılsam sana kendim için tek dileğim umarım zamanla bu vicdan azabıyla yaşamaya alışırım

  2. Bence bütün yalanları kendinize söylüyorsunuz.çünkü karşınızdaki insana duygusal baglılıgınızı ve onu sevdiginizi kabullenemiyorsunuz. Egolarınızı yüksek oldugunu buradan görebiliyorum.dogruyu söyleyemezsiniz. Çünkü onunla yaşadıgınız hissediyorsunuz. Benim buradan gördüğüm onu çok sevdiginizi ve egonuzun bunun önüne geçerek sizde yarattığı iç çelişkiyi yaşıyorsunuz. Kendinize karşı dürüst olun ve bedelini ödeyin.korkmayın aynı durum benim sevdigimdede var. Çok tanıdık geldiniz. Demekki insanlar birebir aynı duyguları yaşıyor. Tebrikler cesaretle duygularınızı yansıttıgınız için. Bence blogun güzelligi de bu olsa gerek.