Nasıl Karın Kaslarım Çıkar?

Karın kası çıkması için yapmanız gerekenler aslında çok basittir. Karın kasları aslında yağ yüzdesiyle alakalı bir şeydir. Mesela %15 yağ oranı karın kasının çıkması için ideal bir yağ oranıdır. Fakat bu şu anlama gelmiyor, yağ yüzdesi % 20,%25,%30 vb. yağ oranlarında olan kişiler karın kası yapamaz. Eğer beslenmenize dikkat edip sporunuzu düzenli olarak yaparsanız hem yağ yakıp hem kas yapmış olursunuz. Süreç uzun sürebilir ama eğer bu dediklerimi yaparsanız çıkacaktır.

Karın kasının en kısa zamanda çıkmasını istiyorsanız metabolizmanızı hızlandırmak için bol bol su için bunun size faydası dokunacaktır emin olun. Karın kası egzersizleri dışında squat ve deadlift karın kasınızı da geliştirecektir.

Çünkü bu hareketlerde karın kaslarınızı  çok sıktığınızı fark edeceksiniz. Ayrıca bu zamanlarda sosyal medyadan bu konular hakkında yararlanmakta fayda var. Eğer karın kası yapmak için sporunuzu yaparken sizinle dalga geçen varsa onları kafaya takmayın, sonradan siz kazanırsınız. Karın kası yapmak istiyorsanız kesinlikle beslenmenizden şekerleri çıkarın. Bu şekerler, çikolatalar  sizi en çok engelleyen unsurlar olucaklar. Bunları kesin ve dediklerimi yaparak karın kaslarınıza kavuşun.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.