Mutluluk nerede?

Yorulduk.. Evet bu 2 yıl çok yorulduk. İşe giderken mutluluğun evde oldugunu sandık. Arkadaslarınızla çok yan yana kaldığımızda yalnız kalmak istedik. Çocuklar hep okul tatil olsun istedi. Hiçbişey yapmadan evde günlerce yatıp film izleyelim dedik.. 

Aslında olan biten herşeyi biz istemedik mi? Peki şimdi neden çocuklar okul diye aglarken, biz dısarı çıkmak için kural bile çiğner hala geldik. Nasıl bir çelişki.. 

Doymayacak mı? İnsanoğlu asla olanla yetinmeyecek mi? Nezaman birşeylerden ders çıkarcak..nezaman.. 

Tabiki hiç bir zaman esmer olan sarışın olmak ister, zayıf olan kilo almak, kilo alan zayıflamak ister. Fakir mutluluğu parada sanırken, zengin mutluluğun parayla olmadığını anlatır.. İnsanlık geçmişten beri hep daha fazlasını ister. 

Hakkımız olan olmayan herseyi kullandık ve tükettik. Şimdi ağlıyoruz azcık temiz hava diye. Bunuda biz yapmadıkmı? 

Öze dönüş mü lazımdı mutlu olmak için. Beslediğin bir kedinin sağlıklı olması, kendinin ailenin sağlıklı olması, yiyecek çeşit çeşit yemeklerinizin olması şükretcek çok sebebimiz var. Özünüze dönün önce kendinizi mutlu edin sonra mutluluğu öğretin derler felsefeciler, psikyatrisler, yazarlar, şairler.. 

Unutuldu unutturdular bize mutluluğu. Neden bize bunu yaptılar ki değil soru biz neden kendimize bunu yaptık, yapmalarına izin verdik? 

Peki mutluluk nerede….

Miayklmazcat
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Rüstem ve sührab'ın hikayesi
Sonraki
Siyasetin yüz karası: Üslup!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.