Mutluluk Arayışı

Yaşadığımız hayatta her şeyi mutlu olmak için yapıyoruz ama ne yaparsak yapalım mutluluğu yakalayamıyoruz, nedenini öğrenmek ister misin?

Sahip olduğumuz her şeyden bizi mutlu etmesini bekliyoruz ama ne yazık ki yanlış şeylerde , yanlış yerlerde mutluluğu bulacağımızı sanıyoruz. Öncelikle şunu bilmeliyiz satın aldığımız hiçbir şey bize sonsuz mutluluk veremez çünkü insan mal mülk sahibi olsun diye yaratılmamıştır, ana çizgiden ne kadar koparsak kendimize tutunacak yeni şeyler arayışına giriyor ve daha da mutsuzluğa gömülüyoruz.

Çırpınıyoruz mutlu olmak için ama tam tersi oluyor, peki neden? En son ne zaman sevdiğin birine güzel sözler söyledin? En son ne zaman sevdiklerin için bir şeyler yaptın? Ne zaman sevmeyi bırakıp, dünyanın akışına kapıldın?

Sabah uyanıyoruz ama mutsuz, işe gidiyoruz ama mecbur olduğumuz için, akşam eve gidiyoruz yine mutluluktan eser yok…

Tüm bunlar olurken kendimizi ne kadar yıpratıyoruz? Neden sorularıyla kendimizi cezalandırıyoruz oysa ki Sen sadece kendin için var olmadın. Sevdiklerini mutlu etmek için uğraşmaya yeniden başlayamaz mısın? Bence başlayabilirsin. Bugün mutlu hissetmesen de gülümsemeye çalış, Etrafındaki insanlara onları ne kadar sevdiğini söyle, seninle karşılaşan insanlara gülümse, neyle uğraşıyorsan onu en iyi şekilde yapmaya çalış, elinden ne geliyorsa, gülümsediğin insanların da seninle tebessüm etmesinin seni iyileştirmesine izin ver.

Bugün diğerlerinden farklı olsun  o kadar güzel gülümse ki seni gören herkesi etkisi altına alsın. O kadar güzel gül ki etrafına sevgi tohumları dağıt…

Sevgiyle Kal…

İlkgül Çaylak
"Güç fiziki kapasiteden değil, boyun eğmeyen iradeden gelir."
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Hiç bir şey
Sonraki
Değiştirilmek Zorunda Bırakılanlardan mısınız ?
Değiştirilmek Zorunda Bırakılanlardan mısınız ?

Değiştirilmek Zorunda Bırakılanlardan mısınız ?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.