Mutlu olmaktan ve Yalnızlıktan korkma!

Mutlu olmaktan korkarmısınız?

Hani herşey biter, ve bu yolun sonu dipsiz kuyu dersiniz. Kendinize dair umutları tüketir, tebessümleri rafa kaldırırsınız. Artık nede olsa dikiş tutmaz yaralarınız.. Herşey bir kere kötüye gitmiştir. Mutluluk bir daha yanaşmaz kuytularınıza sanızsınız.

Sahip olduklarımızı, gülümsedigimiz ve hayata kendi dünyamızdan baktıgımız anları kısa sürede elinden kaydırmış, uçurmuş ve tekrar yakalayamamış insanların haklı durumu..”simdi ne zaman gidecekler benden, ne kadar sürecek bu sefer?” demiyormuyuz ?

ilk mutluluklarımız gibi sonsuzluk inancıyla yaşayamayız sonradan gelen mutlulukları.. Her defasında bu tedirginlik daha erken çöker, mutluluk süreci bu gibi düsünceler yüzünden hep sekteye düşer.İroniktir ki insan mutlu olduğunda hep korkar, kaybedecek şeyleri vardır çünkü, ama insanın en cesur anları en mutsuz olduklarında gelir, çünkü kaybedecek bişeyleri kalmamıştır.

 Diger bi deyişle en cesur ve en gözü kara hallerini mutsuzken yaşar insan, ama en korkak oldugumuz anlar en mutlu olduklarımızdır.

Korkmayın ! güzel okuyucum

Uçurumdan düştükten sonra ulaşıcağınız yer mas mavi ucsuz bucaksız okyanuslardır.

 Sarıp sarmalar sizi ılık mavi elleriyle

Düştükten sonra kalkmayı ögrenir, her bir kırıntı mutluluğa daha sıkı sarılırsınız.

Ve güzel haber mutluluk bulaşıcıdır. İçten bir gülümsemedir mutluluk çoğu zaman. Ve siz hayata gülümsemeye başladığınızda tamda herşey bitti dediğiniz yerde başlar. Bazen yapayalnız kaldığınızı hisseder, hayattan zevk almayı tek başınıza başaramıcağınızı sanarsınız! 

Yalnızken yalnızlığınızla bile mutluluğu yakalayabilirsiniz.

Mutluluktan korkmayın!

Yalnızlıktan korkmayın!

‘Yalnızlık’ kelimesi zihinlerimizde nedense çoğu zaman olumsuz bir içerik oluşturur. Yalnızlığın kötü, insanı güçsüz ve sevgisiz kılan bir durum olduğu bilinç dışı olarak hepimizin içine işlemiş durumdadır. Peki neden? Yalnızlığın içinde gerçekten mutluluk ve öz güven yaratılamaz mı? Bunu yapabilen insanlar gerçekten var sevgili dostlar. Yalnızlığınızın kıymetini bilin; bilin ki insanların kıymetini de bilesiniz…Bilin ki yaşamak mutlu olmaktan zevk alın. 

Yalnızlığınla kalabalığınla eger bir yerde ufak bir kırıntı mutluluk yakaladıysan sıkı sıkı tutun işte kalbinin karanlığından seni o kurtaracaktır.

Çokça sev kendinii

Güçlüsün yeniden ayağa kalkarsın

Mutluluk en çok sana yakışır

Şaşırma 

Benimse

Yalnızlığına en çok yakışan mutluluğu

Sevgiylee kaall

Esma Deren
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
BEHİND HER EYES DİZİ YORUMU
Sonraki
SOSYAL MEDYA CANAVARI

SOSYAL MEDYA CANAVARI

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.