MOTİVASYONLA BAŞLA DİSİPLİNLE BİTİR…

     Yine  bir şeyler yapmak istiyoruz, hayatımızın daha iyi olması için her gün bir umutla uyanıyoruz ve bugünü güzel geçirmek adına kendimize söz vererek bir plan yapıyoruz.

  Evet planı yaptık dün kendimizi motive ederek bugün daha iyi uyanmayı sağladık uyandığımızdan beri de her şeyin en iyisini yapmaya çalıştık. Bu belki de günlerce devam ediyor her gün daha iyi olmak için uyanıp güne başlıyorsunuz ama artık günler sonra hatta belki de bunu yapmaya başladıktan bir kaç saat sonra sıkılmaya ve kafanızın estiği gibi yaşamaya geri döndünüz. Bu sadece sende değil ben de de değil bu hepimiz de böyle oluyor ve bu yüzden kendimize bir türlü verdiğimiz sözü tutamıyoruz. Kendimizi geliştiremiyoruz.

  Bir işe başlamak tabiki de bütün dikkatimizi ona verdiğimizde, kendimize yeterli motivasyonu verdiğimizde gerçekleşir. Ama bu motivasyon bizi işin sonuna kadar götürmek için hiçbir zaman yeterli olmayacak bunu bilin.Peki devamı için ne gerekli?

  Tabiki de DİSİPLİN.

Zaten sürekli etrafımızda duyduğumuz bir söz varya hani ” BİR İŞE BAŞLAMAK İÇİN MOTİVASYON, DEVAMI İÇİN DİSİPLİN ŞARTTIR. ” diye duyarız. İşte ne kadar doğru.Ben bir işe karar verdiysem ve en iyi olmak istiyorsam disiplinli olmam ve bu işin sonunu getirmem gerek. Aslında disiplin idareye bağlı bir şey benim gözümde çünkü ancak idaremizi koruyabilirsek, neyi nasıl yapmamız gerektiğini bilirsek yeterli motivasyon ve disiplinli zaten yapamayacağımız hiçbir şey yoktur. AKLINIZA GÜVENİN AMA KALBİNİZİN SESİNİ DE DİNLEMEKTEN ÇEKİNMEYİN İŞTE O ZAMAN HER ŞEY OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ OLACAKTIR…

Sana son bir söz bırakıp yazımı sonlandırıyorum ve bu yazının senin hayatına dokunabilmesini gönülden istiyorum:)

AKLIM KESİYORSA  VE YÜREĞİM İNANIYORSA BAŞARABİLİRİM. ( MUHAMMET ALİ)

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.