MİLLET BAHÇESİ VE BAKIŞ AÇISI

MİLLET BAHÇESİ VE BAKIŞ AÇISI

Projeler üç türlü değerlendirilmedir.

*Vatandaşın ilk bakışta ne gördüğü

*Projenin olumlu yanları

*Projenin olumsuz yanları

Paylaşılan ve sunumu yapılan Millet Bahçesi projesinin gerek mimari açıdan gerekse oluşturulan düşünülen alanlar açışından oldukça iyi hazırlanmış, görsel olarak tatmin edici bir görüntü oluşturmakta, iyiye iyi kötüye kötü diyebildiğimiz zaman ülkemizde bir şeylerin ilerlemesi söz konusu olacaktır. İyiyi ve kötüyü siyasi bir süzgeç ile değerlendirdiğimiz vakit hem siyasal anlamda hem vatandaşın gözünde antipatik gözükmek faydacı değil zararlı bir eylem olacaktır.

Bu açıdan Millet Bahçesi Bergama için önemli bir yaşam alanı bir nefes alanı olarak oldukça kıymetli bir projedir. Kimin yaptığının bir önemi olmamakla birlikte Bergama’ya yapılacak doğru projelere tüm Bergamalıların destek olmalıdır. Burada bakılması gereken takip edilmesi gereken durum mevcut esnaflardan hangileri Millet Bahçesinde yer edinebilecek, hangi kriterlere göre ihalelerin açılacağı, Bergama dışından gelenlerin ihalelere girip girmeyeceği gibi konuların takip edilip bu hususlara Bergama’ya ve Bergamalıya zarar verecek durumlarda da yine hep beraber karşı durmakta bu topraklarda yaşayan herkesin sorumluluğunda olmalıdır.

PROJEDE EN DİKKAT ÇEKEN KISIM GALENOS İÇİN OLUŞTURULACAK BAHÇE

Tıbbi bitkilerin sergileneceği bir Galenos Bahçesi oluşturularak, tıbbi bitkiler ve Galenos’un reçeteleri bu alanda sergilenecek olması önemli bir düşünce ve değerdir.

BİR DİĞER ÖNEMLİ KISIM 250 ARAÇ KAPASİTELİ YERALTI OTOPARKI

Merkezde araba trafiği ve otopark sorun yıllardır süregelen temel bir problem bu açıdan yeraltı otoparkı bu sorunu aza indirecektir.

Şuan için sunumu yapılan Millet Bahçesi projesinin herhangi bir olumsuz yanı yoktur. Ülkemizin yıllardır içinde bulunduğu kirli siyaset, kavgacı ve hakaretler içeren insanları birbirinden ayrıştıran psikolojik açıdan nefret, öfke yükleyen bu dilden herkesin sağlığı ve ülkemizin menfaati için kurtulmamız gerekiyor. Özellikle belirtmek istiyorum ki Bergama’mıza değer katacak her doğru projeye destek olmamız aynı şekilde yapılan yanlışlara da karşı çıkmamız toprağımıza borcumuzdur. Ne yazık ki ülkemizde siyaset yapmak zıt kutupların yapmak istediklerini anlamak, doğru yanlış diye ayırt ederek düşünmek yerine sürekli karşı çıkmak üzerine kurulu olduğu için bir adım öteye gidemeyen aynı yerde sayan ve hep birlikte zarar ettiğimiz bir sistem üzerine kurulu. Doğru bir projeye destek olmak kimseyi AKP’li yapmaz, hainde yapmaz. İşin özü doğruya doğru yanlışa yanlış diyebilmektir. Ancak ve ancak böyle gelişim gösterebiliriz. Fanatiklikten, siyasal diktatörlük yapmaktan vazgeçip akılla, bilimle, mantıkla, kar ve zararla bakabildiğimiz günlerin gelmesi ümidiyle…

Efe Nazım ARSLANÇELİK

Efe Nazım Arslançelik
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
merhaba kooplog!
Sonraki
Asosyal Medya

İlginizi Çekebilir

Mart ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
Mart ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.