Milenyum

Modern dönemde herkes mantık çerçevesinde, metafiziki şeylerden azade, bilimsel yöntem ile düşünür ve yaşamına bu yöntem ile yön verirdi. 

Rasyonel düşünce gücü evrimsel sürecin en büyük kazanımlarından biri olsa da kendi içerisinde bir takım tehlikeleri de barındırmaktaydı. En büyük tehlikesi Weber tabiriyle dünyanın bütün büyüsünü çekip almış olmasıydı. 

Post modern dönem ile birlikte rasyonel düşünce sorgulandı ve 80 sonrası nesil tarafından bu düşünüş yöntemine çok ciddi saldırılar düzenlendi. Zira mesih gibi görülen düşünüş aslında azrailin kendisi olduğunun farkına varılmıştı. 

Rasyonaliteye saldıran post modernistler tüm düzen unsurlarının temellerini çatlatmasına ve kaosun başlamasıma sebep olmuşlardı. Çocukları olan milenyum neslini de bu çatlak temellerle beraber kaosun içine doğurmuşlardı. 

Bununla beraber modernistler ve post modernistler öyle araçlar ürettiler ki, bu üretilen araçların hepsi düzen unsurlarına karşı birer silaha dönüştüler ve milenyum neslince birer birer kullanıldılar.

Milenyum nesli bu silahlar ile çatlak temelli bütün düzen unsurlarını yerle yeksan ederek kaosu büyütmüş ve hâlâ büyütmeye devam etmektedir. Oluşan kaosta afallamış, yönünü şaşırmış, önünü göremez hale gelmişlerdir.

Öyle bir sürece girilmiş ve süreç o kadar kötü devam etmektedir ki milenyum çağı için asla bir peygamberin yetmeyeceği açıktır. Kurtuluş ancak bir tanrı(isa’nın yeryüzüne inişi) eliyle  gerçekleşebilecektir. 

Mehmet Duygulu
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İsyanlardayım Allaha Haber Saldım
Sonraki
Başarıya giden yolda her şeyi yapar mısın?

Başarıya giden yolda her şeyi yapar mısın?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.