MERHABA VASIFSIZLIK…

 

                        Ne yaparsam yapayım yetmiyor. 

         Aynı anda birkaç şey yapmak, ukulele çalmak, dans edebilmek, yoga yapmak, spor yapan güzel bir kadın olmak, gezmelere doymamak, kültürlü, bilgili olmak, her şeyi ama her şeyi olmak istemek…

        Birçok insanın istediği şeylere ulaşmışımdır belki de. Büyük paralar, seksi bir model, kocaman bir ev, sosyal hayattan ölen bir influencer gelmesin aklınıza. Orta halli sevgi dolu bir aile, iyi arkadaşlar, oldukça şefkatli bir sevgiliye sahip, sene kaybı yaşamadan okumuş ve atanmış bir öğretmen var karşıdan bakıldığında. 

        Kendime karşı hep acımasız olduğumu fark ediyorum. İlk yumruğu ben attım kendime her seferinde. Kimseye bunu yapma fırsatı tanımadım. Çevresindekilerin danıştığı ama kendine gelince kakalak gibi kalan bir kadın. Bazense dünyanın en mükemmeli, en iyisi… Dengesiz, çok düşünceli, çok da düşüncesiz, kendine yetebilen ama bir o kadar da yetersiz hisseden, “Sen ne yaptın ki bu hayatta?” sorularıyla kendini bunaltan ve hala büyüdüğünü bir yetişkin olduğunu kabullenemeyen birisiyim.                               Merhaba;

       Ben sizin yansımanızım. Doymayan yanınızım. Bir şeylere başlayıp başlayıp yarım bırakan, iyi şeyler yapmak isteyip çoğu zaman tamamlayamayan, atalet sahibi halinizim. Sıradan ama artık yetmeyen, yetemeyen, durmaktan sıkılmış, yarım kalmış, her şeyden nefret eden ve bir şeyleri değiştirmek için daha fazla geç kalmak istemeyen sıkışmış, kilo almış, öğrenmeye aç ve doymayan, Mehdisini bekleyen asalak yanınızım.

      Bir karar aldım. Tam olmak istiyorum artık. Yarım kalmasını istemediğim o kadar çok şey var ki… Daha fazla zaman kaybetmeden başlayalım. Bunu yapma zamanı gelmedi mi artık? Zaman içerisinde tamamlanışımı, kararlarımı, hedeflerimi, belki yıkılışımı ya da ayağa kalkışlarımı size içtenlikle anlatmak istiyorum.  Bu yazıya rastladıysan Merhaba sana. Bir şeyler başlamalı demek ki. Artık bir MERHABA zamanı.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.