FARKINDALIK

Arkadaşlar hayatınızı ilaçlara bağlamadan önce tedaviyi kendinizi keşfederek başlayabilirsiniz. Henüz daha kendini tanımayan birisi başkaları ile iyi bir empati ve diyalog kuramaz. Bu durum insan ilişkilerinde büyük bir sıkıntıya yol açabilir.

Bu yüzden de o yaşadığınız ufaklı büyüklü sorunlar birleşir ve depresyon olarak sizlere geri döner. Siz sanarsınız ki ben deliyim, ben hastayım, insanlar beni anlamıyor. Hayır siz deli veya hasta değil zayıfsınız ve yaşadıkça güçlü olmayı öğreneceksiniz.

Eğer hayatınızdan bıktıysanız size bir tavsiye vermek isterim. Öncelikle kendinize yaşamak için bir sebep verin. Benim yaşamak için bir sebebim yok lafını asla kendinize söylemeyin. Hiçbir insan boşu boşuna gelmemiştir bu dünyaya. Belki de benim gelme amacım bu satırları yazarak bazı kardeşlerime yardımcı olabilmek bile olabilir.

Kendinize bir hedef koyun ve onun için savaşın. İNANDIĞINIZ DOĞRULAR UĞRUNA SAVAŞIN.

Unutmayın ki ‘Yaşama Hakkınız Mücadele Etme Gücünüz Kadardır’.

Kendinizi hedefinize odaklarken unutmamanız gereken tek şey yolda ufak taş parçalarına hatta büyük kayalara rastlayacağınız. Lakin bunları aşabilirsiniz unutmayınız ki insanoğlu kayadan mağaralara saklanarak başladı şimdi ise kolaylıkla dağları deliyor. 

Düşünceleriniz ile boğuşun onlardan kaçmayın. Kaçarsanız kaybedersiniz.

Boğuşursanız elbet bir gün kazanırsınız. Yaşam güzel ve hayat devam ediyor.

Yeter ki güzel yerinden bakmayı bil. Ha ama pembe masallarda yaşama.

Zulm altında olan insanları unutma. Onların zulm altında olma sebebinin sen olduğunu unutma ve başkalarını suçlamayı bırak.  Sen, ben, biz onların bu durumda olmalarının sorumlusu biziz. Devlere veyahut liderlerine suç atmaktansa onları kınamaktansa önce kendimize dönüp bakmalıyız. Ben bu durum için ne yaptım?

Bu insanlar için ne yaptım?

Ben neden yaratıldım?

Bu varoluşun amacı ne ?

Neden insanlık yaratıldı?

Ben bu dünyaya adımı ne yaparak yazacağım?

Ben bu dünyada neyi değiştireceğim?

Ben kimim?

Bu soruların cevabını bulduğunuz vakit kendinizi keşfetmiş olacaksınız.

Unutmayın Her Daim Sevgiyle Kalın.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.