Neyi İstiyoruz?

Aslında bu sorunun belirli bir cevabı yoktur arkadaşlar. Çünkü biz insanlar neyi istersek isteyelim asla doymayacağız. Sizlere bir örnek vermek istiyorum.

Yokluk içinde büyüyen bir çocuğu düşünün bu çocuğun sizden isteyeceği ilk şey temel ihtiyaçlarıdır. Bu ihtiyacları saymak gerekirse bunlar yemek, kiyafet, ev ve araba gibi temel insan istekleridir ama bu isteklerin hiçbir zaman sonu gelmez. Bir insan ne kadar zengin olursa olsun daha fazlasını ister. Sevgi ister, güzel bir aile kurmak ister, kendine güzel bir eş ister ve insan tüm bunlara sahip olduktan sonra dönüp kendine der ki

‘Ben dünyayı yönetmek istiyorum’

bu isteğini de gerçekleştirdiğini varsayalım.

Bu sefer insan dönüp der ki 

‘Ben Tanrı olmak istiyorum’ 

burada size anlatmak istediğim şeyin benzer örneklerini tarihten verebilirim.

Cengiz Han bir Moğol kabilesinin beyinin oğluyken babası zehirlenerek öldürüldü.

Bunun üzerine babasının ölümünü fırsat bilen diğer beyler  Cengiz ve ailesini iktidar mücadelesinden uzaklaştırdılar ama o yılmadı tekrar bey olmak istedi ve başardı, oldu.

Cengiz bey olduktan sonra dünyaya  hükmetmek istedi ve bilinen dünyanın üçte birini fethetti ama Cengiz’in istekleri yine bitmedi. Bu seferde ölümsüz olmak istedi. 

Yani arkadaşlar insanoğlunun istekleri asla bitmez. Neyi istersek isteyelim gerçekten inanç ile istersek bir gün bu isteğimizi gerçekleştirebiliriz ama aslında hiçbir

zaman istediğimiz şeyi gerçekleştiremeyiz. 

ÇÜNKÜ İSTEKLERİMİZ ASLA BİTMEZ.

ATAKAN GÖRGÜLÜ
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Geçmişin izleri geleceğimize yön verir.

Geçmişin izleri geleceğimize yön verir.

Sonraki
FARKINDALIK

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.