BBC'nin En İyi Komedi Listesinde 4. Sırada: Groundhog Day

      Müthiş bir film Groundhog Day. Bir filmde aradığınız hemen her şeyin bu filmde mevcut olduğunu söyleyebilirim. Bu filmi ne zaman izlesem sanki bir terapiden çıkmış gibi pozitif hissediyorum kendimi. Dolu dolu bir film gerçekten. Kaçırsam da olur diyebileceğim bir sahne bile yok. Çok keyifli, aynı zamanda mesaj yüklü bir film; ki benim için Groundhog Day bir filmden fazlasıdır.

      Film, Pensilvanya eyaletinin Pittsburgh şehrinin Punxsutawney kasabasında, günümüzde de her yıl 2 şubatta Goroundhog (dağ sıçanı) Day adıyla kutlanan festival gününde geçiyor.

      Şaşkınlık, travma, zevk, bohemlik, depresyon, tükenmişlik, aşk, iyilik ve yeniden doğuş olarak akıyor film. Araya serpiştirilmiş müthiş espriler ve Bill Murray’nin inanılmaz oyunculuğu. Sadece o mu? Andie McDowell ve diğer oyuncular da rollerine cuk oturmuşlar. BBC’nin tüm zamanların en iyi komedi filmleri sıralamasında 4. sırada yer alan bir film. Phill Connors’ın aynı günü tekrar tekrar yaşamasından farklı olarak ben bu filmi her seyredişimde zevk alıyorum.

      Bu filmin verdiği mesaja ve temasına benzer 2 film daha var ki bence onlar da izlenmeyi hak ediyor. Nicholas Cage’ in ‘’Aile Babası’’ ve ‘’Mel Gibson’ın Kadınlar Ne İster’’ filmleri. Bu yazdığım 3 film de bir filmin aslında niye yapılacağını gösteren anlam yüklü filmler. 

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.