Merdiven Başı Konuşmaları I

Merdiven Başı Konuşmaları I

Kendime sorduğum sorulara cevap alamadığım zamanlar hep olur. 

Böyle zamanlarda sanki bir evin kapısını çalıyormuşum, evde birileri varmış ama, kapıyı açmak istemiyormuş gibi hissederim. 

İnsanın kendini tanımazdan gelmesi halini iyi bilirim. 

Kalabalıklarda yalnız bırakmaz, tek başınalıkta kendini tanımaz, yabancıdır. 

Gece yarısı Kadıköy’de, insanların seyrekleştiği mühürdar caddesinde, Surp Takavor Ermeni Kilisesinin karşısına bakan, kepenkleri inmiş bir dükkanın önünde oturuyorduk.  

Sessiz ve sakin.  

Bekledik.  

Neyi beklediğimizi bilmiyorduk. 

Oruç Aruoba, beklenenin hiçbir zaman gelmeyeceğini, gelse de, beklendiği gibi olmayacağını artık bir şekilde değişmiş olacağını ifade ediyordu. Haklıydı. Yalnızca biz görmek istemiyorduk. 

O’na, dünyaya yanlışlıkla geldiğimi ve geri dönüş yolunu aradığımı söyledim. Hiç gülecek hali yokmuş gibiydi yine de tebessüm etti. Kapalı bir kutu gibi yanımda oturuyordu. 

Sustuk ve sabahı beklemeye devam ettik.

Murat Budak
Belirsizlik, içinde kesinlik yer alan her olayın, düşüncenin, hareketin, kendi muammasını yaratacağı savından hareketle ortaya çıkmıştır. Yazar burada teknik-taktik konuları irdelemez, kendi hikayesinin belirsizliklerini, açmazlarını anlatır ve durumun doğal bir sonucu olarak kendini ekseriyetle monolog yoluyla ifade etmeyi tercih eder. Genellemeleri ve kalıpları sevmez. Fakat, sevmediği şeylerle yaşamaya alıştırılmıştır. Bu sebeple tarafsızlığın da tarafının olduğunu bilir, caka satmaz.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Gerçek Vampirler
Sonraki
– Acı Kahve 2 –

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.