Melekler Şehri Los Angeles’a Seyahat!

Los Angeles’a hangimiz gitmek istemeyiz ki diye düşündüm ve bunun hakkında yazmaya karar verdim.

Birleşik devletlere bağlı olan ve Kaliforniya eyaletinde yer alan, Meleklerin şehri nam-ı diğer Los Angeles ihtişamıyla hepimizi etkiler. O zamaaan Los Angeles’ı uzaktan bir seyretmeyelim mi?

Hollywood Bulvarı

Hollywood bulvarı ve Vine street arasında ünlü kişi ve dizi yıldızlarının bulunduğu bir yürüyüş yoludur. Yolda 2400’den fazla yıldızın ismi yazılıdır. 1978 yılında Dünya Mirası sit alanı olarak belirtilmiştir.

Sunset Bulvarı

West Hollywood ve Beverly Hills’in içinden geçen ve Santa Monica’ya kadar uzanan 35 kilometre uzunluğundaki yoldur. Kentin en meşhur caddelerinden olması sebebiyle oldukça kalabalıktır.

Rodeo Drive

Beverly Hills’in oldukça bilinen bir caddesidir. Sokaklardaki şık yerleriyle ve geceleri rengarenk yanan ışıklarıyla çok klas görünür. Cadde turistlerin işgali altındadır.

Universal Studios

Küçük büyük herkesi büyüleyen eğlence parkı… İçeri girdiğiniz ilk andan beri kendinizi film çekimi setinde gibi hissedeceğiniz bu eğlence parkında herşey var: Trenler, Waterworld su şovları, Jurassic Park… Eğlenmenin yani sıra bize alışveriş imkanı da sunuyor. Loş Angeles’a gitsem uğrayacağım ilk yer olurdu, şüphesiz.

Santa Monica Plajı

İşte amerika diyebileceğiniz sahillerden birisidir. Sahilde spor yapanlar, bisiklete binenler, sörf yapanlar, kaykaycılar…Ne ararsanız var. Her yerde bisiklet kiralama vardır bisikleti kapıp gezebilirsiniz.

Getty Center

Mimarisiyle çok konuşturan Getty Center iki ayrı kampüsten oluşan bir sanat müzesidir. ABD’ nin en çok ziyaret edilen müzeleri arasındadır.

Los Angeles ziyaretimiz sona erdi. En çok beğendiğiniz yer neresi oldu?

bengisu-ornek
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Tarihteki İlk Feminizm Kavramı “Lilith Efsanesi”

Tarihteki İlk Feminizm Kavramı “Lilith Efsanesi”

Sonraki
Kendinin İnfazına Şahit

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.