Melek ve Şeytanın Aşkı

Melek ve Şeytanın Aşkı

Melek ve Şeytanın Aşkı

1. BÖLÜM

  Çok eski zamanlardan beri melek ve şeytan düşmandır.Bu şeytanın küçümsenmesiyle ve meleklerin arşivini yakmasıyla başlamıştır.bundan bin yıl sonra bir anlaşma yapılmış ve melekler cehenneme,şeytanların cennete girmeme şartı ile ve barış sağlanmıştır.

Ancak melek kraliçenin bir kızı vardır.Adı Emily. Kız bir gün üzerine kıyafet giyinirken bir şeytan görür şeytan bir kurt’a benzemektedir.Şeytana yaklaşır. Şeytan onu görünce cehennemin yolunu tutar ama bilmedi bir şer daha vardır. melek onun peşindedir.Melek geçidinden geçtiği anda canı o kadar acır ki çığlığı basar.

Şeytan yere çakılmak üzere olan meleği tutar ve sarayın yolunu tutar.Bilir melek onu kabul etmez ama başka şansı yoktur. Eğer onu bırakırsa onu bulan nöbetçiler onu öldürür.

(KISA BİR SÜRE SONRA)

Meleği kendi odasına bırakır ve taht odasına gider kendisi prens’tir.babasının taht odasına girdiğinde :

-Baba sana gelin getirdim.”der. babası yüzünde gerçek bir gülüşle:

-Kimmiş bu şanslı kız?”der. Babasını üzmek istemez ama aşık olmuştur melek prensese:

-Prenses Emily.”der Darcy. Babasının yüzündeki gülümseme silinir.Merakla sorar:

-Melek Emily mi?”şeytan başıyla onaylar:

-Gerçek bir barış istiyordun baba.Emily bunun için çok iyi bir seçenek.”babası başıyla onaylar ve:

-Akıllıca Dracy,ama bir sorun var. Fallan’ın Demeter gibi bu konuda sesiz kalacağına emin değilim?” der Dracy bunu bekliyordur:

– Baba Follan kızını tehlikeye atmaz.”der. Babası artık emindir,Dracy meleğe aşık olmuştur kabul etmesse meleği de alıp kaçacağına emindir.en sonunda başıyla onaylar ve:

-Tamam”der.

okur

Yazar: Marceline

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 Yorum

  1. Bence biraz saçmaydı mesela şeytan meleğe ne zaman aşık oldu bu biraz saçma ve bu hikayede hiç zorluk yok zorluk olsaydı daha iyi olabilirdi mesela şeytanın babası bu evliliğe karşı çıkabilirdi eğer yardım almak istersen instagramda devilslove.trk diye bir hesap var bu hesaptan esinlenebilirsin ayrıca bu hesapta melek ve şeytanın aşkı diye bir hikaye var hikayeni onu okuyarak düzleltebilirsin:):)