Sevin!

Sevin!

Sevin ya…

Düşünsenize sevmek güzelse sevmeyi yaratan ne güzeldir. 

Sevin ya… 

Ağaçları sevin, doğayı sevin, çiçekleri sevin, kuşları sevin, çocukları sevin hayvanları sevin… Çok zor bir şey değil ki sevmek. Ne elinizi yoracaksınız ne ayağınızı… Sadece kalbinizi yorun yeter. Aslında yorulmaktan çok huzur dolacaksınız emin olun. 

İnsanları da sevin tabiki. Ama güzel insanları sevin. Değer veren, kıymet bileni sevin. Kötü çocuklara aşık olmayın mesela. Kötü karakterlere özenmeyin. İyilikle dolsun yüreğiniz. Sevgiyi bilin… Saygıyı duyun… Değeri verin… 

Sevdiğinizi söyleyin… İki kelime ya… Ne kadar zor olabilir ki? 

Seni Seviyorum demek ne kadar zor olabilir?

Seni Seviyorum…

Seni özlüyorum… 

Sana aşığım…

Sen her şeyimsin. 

İki kelimecik cümleleri söylemek kadar mı zor? Oysa kaç cümleye acı sığdırıyorsunuz. Bırakın ağzınız kısa konuşsun. Gözleriniz ise hep sevsin.

Sevin canlar sevin… Yürürken sevin, otobüste sevin, gülerken sevin, ağlarken sevin, acı çekerken bile sevin. Seveni Allah ‘ta sever. 

Rapor Et

okur

Yazar: Sevgi Rabia

Sadece sevin. Ne olursa olsun, ne yaparsanız yapın. Nasıl yaşarsanız yaşayın sadece sevin. Yürürken sevin... Koşarken, sarılırken, gülerken, ağlarken, en sevdiğiniz gözlerinin içine bakarken... Severken sevin... Sevdiğinizi söyleyin... Değer verin... Ve hep sevin...

İlk Yazım

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Facebook Yorumları