Marvel Filmleri Sıralaması: En Kötü MCU Filmleri

Bu makale, tüm Marvel Sinematik Evreni için spoiler içerir. 

Thor: Karanlık Dünya

Ah, bunun boşa harcanmış potansiyeli.

Thor: The Dark World, özellikle Asgard‘ın uygun bir çizgi roman versiyonunda belirlediği aksiyonun beklentisini ve Walt Simonson‘ın tüm zamanların en iyi Marvel Comics serisinden bir kötü adamı canlandırması konusunda bazı iyi kararlar verdi.

Bu filmin gözden geçirmiş olabileceği şeylerin gölgeleri var, ama sonuçta Thor‘un geçen yılki Avengers‘daki muzaffer dönüşünden sonra biraz unutulabilir geliyor.

MCU‘nun bu köşesi için çok daha büyük şeyler için bir basamak taşı, ancak hepsi bu kadar.

The Incredible Hulk ( Hulk 1 )

Incredible Hulk, neredeyse unutulmuş bir MCU girişidir.

Marvel Sinematik Evrendeki ikinci film, Kaptan Amerika ve süper asker serumu, Tony Stark ile bağlantılar ve daha fazlasıyla ilgili ilk ipuçlarımızla daha da geniş bağlantıların derin bir şekilde geleceğini ima eden ilk filmdi.

Star Ed Norton, bu filmden sonra Bruce Banner rolünden ayrıldı (yerini şimdi her yerde bulunan Mark Ruffalo alacak ve bu, filmi başka bir çağın kalıntısı gibi hissettirdi.

Tim Roth’un Abomination filminin Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings’de bir kamera hücresi yapması ve Hulk mitolojisinin bir She-Hulk serisiyle Disney+’ta daha fazla keşfedilmek üzere olmasıyla birlikte, bu filmin unsurları birdenbire yeniden alakalı hale geliyor.

The Incredible Hulk, en sevdiğiniz Marvel filmi olmasa da, yakında tekrar ziyaret etmeye değer olabilir.

Demir Adam 2

Iron Man, MCU’nun ne olabileceğinin potansiyelini gösterdiyse, Iron Man 2, Marvel Method’un dezavantajları hakkında bir uyarıydı.

Bu devam filmi, iki yıl önce bir klasik haline gelen yaratıcı ekibin çoğunu elinde tutuyor, ancak görünüşe göre Tony Stark’ın şöhretin serpilmesiyle uğraşmasıyla ilgili olmasına rağmen, kaotik sonuç, başka öncelikler belirleme ihtiyacıyla daha fazla dikkati dağıtıyor gibi görünüyor.

Black Widow olarak Scarlett Johansson’ın az gelişmiş introsu var; Nick Fury ve SHIELD’i içeren tamamen gereksiz bir alt konu; ve birkaç boş İntikamcı Easter egg.

Eternals

Eternals, durgun bir pandemik gişe ortamına girmeden önce bile zorlu bir mücadele verdi.

İki buçuk saat uzun bir süre gibi gelebilir, ancak Endgame’in sahip olduklarımızı ne kadar sevdiğimizi bize hatırlatan çok iyi bir iş çıkardıktan kısa bir süre sonra MCU’ya on yeni karakter ekleme görevini düşündüğünüzde, hiç de uzun değil.

Chloe Zhao, kendisine verilen zamanla takdire şayan bir iş çıkarıyor, ancak kadim süper güçlere sahip bireylerden oluşan bir ailenin ve onların insanlığı daha ütopik bir geleceğe doğru nazik kılmak için verdikleri bin yıllık mücadelenin hikayesi kaçınılmaz olarak sadece orta derecede başarılı.

Yenilmezler: Ultron Çağı

Selefinin popülaritesinin kurbanı gibi görünen bir diğer devam filmi olan ikinci Avengers filmi ise kendi içinde ikiye bölünmüş bir film. Dünya’nın En Güçlü Kahramanları ile duyarlı yapay zeka ile savaşan büyük bir macera mı? ya da Vision ve Mind Stone için bir köken mi?

Takımın bilimkurgu oyuncaklarını kaybettiği sade bir devam filmi mi yoksa Thor: Ragnarok için bir kurgu mu? Hepsi bu ve hiçbiri değil.

Ama hey, en azından Cap ve Mjolnir ile dalga geçti.

Sinema&TV
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Ovit Turizm
Sonraki
Antalya Kaş Gezilecek Yerler

Antalya Kaş Gezilecek Yerler

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.