Marmaris Aktivite Rehberi

Marmaris Aktivite Rehberi

Tam şu anda okumakta olduğunuz Marmaris aktivite rehberimiz, rotasını Marmaris’e çevirmiş şanslı turistlerden biri olduğunuzu, dolayısıyla da bir hayli iyi bir seçim yaparak nefis bir tatil yaşayacağınızı kanıtlar niteliktedir.

Nasıl bu kadar emin olduğumuzu merak ediyorsanız daha ayrıntılara bile girmeden bir ipucu verelim: Marmaris hayranı olan bizler, Marmaris’in hem kendine has güzelliği, hem de bünyesinde düzenlenen türlü Marmaris turları ve aktiviteleri sayesinde sizlere bol bol huzur, eğlence, neşe ve mutluluk sağlayacağından oldukça eminiz. Zira kendisini oldukça yakından tanıyoruz ve ne denli bonkör ve etkileyici olduğunu çok iyi biliyoruz.

İşte şimdi de tüm bu bildiklerimizi bu rehberde sizlerle paylaşmak istiyoruz. Marmaris’te gezilecek yerler yazımızda paylaştığımız fikirlere ek olarak Marmaris’te mutlaka rezervasyon yaptırmanız gereken Marmaris etkinlikleri ile birbirinden keyifli seçenekleri beğeninize sunuyoruz. Nedir, nasıldır, kaç kişi katılabilirsiniz, nasıl bir hazırlık yapmalısınız vb. tüm sorulara yine bu yazımızda yer veriyoruz.

Gelin sözü daha fazla uzatmadan Marmaris’teki yerli ve yabancı turistlerin en sevdikleri aktiviteleri inceleyelim ve planlarınızı oluşturmanıza yardım edelim.

1) Marmaris Tekne Turu

Şüphesiz ki Marmaris Tekne Turu ile koy koy gezmek en sevilen Marmaris aktivite seçeneklerinden biridir. Nasıl olmasın ki? Mavi ve yeşil renk tonlarınının melezi eşliğinde, Akdeniz üzerinde huzur dolu bir yolculuk…

  • Muhteşem Bir Seçenek

Sabahtan akşamüstüne dek uzanan bu yolculuk boyunca birbirinden güzel Marmaris koyları ve plajları, ya da civarı süsleyen adalar ve doğal oluşumlar ziyaret edilir ki benzersiz bir yüzme deneyimi siz değerli misafirlerimizle buluşturulsun… El değmemiş bakir koylar, tertemiz sularla çevrili pırıl pırıl kıyılar, sıcacık güneş ve göz alabildiğine uzanan yoğun ormanlık sizi bedenen ve ruhen huzur dolu bir yolculuğa çıkarır.

Dahası, ne plajları kuşatan yoğun kalabalıklarla “savaşmak” zorunda kalırsınız rahatça yüzebilmek ya da güneşlenebilmek için, ne de şezlong, şemsiye eksikliği gibi insanı plaja gittiğine bin pişman eden olumsuzluklarla yüzleşmek zorunda kalırsınız: Teknemizde her şey eksiksiz bir şekilde ihtiyacınıza sunulur ve size keşmekeşten uzakta, yüzlerce insandan “izole” edilmiş bir tatil armağan eder.

  • Katılmak İçin Neler Gerekli?

Tekne turumuza ister tek başınıza, ister sevdiklerinizi yanınıza alarak kayıt yaptırabilirsiniz; hatta biz ikinci seçeneği tercih etmenizi öneririz. Çünkü birbirinden güzel yüzme noktalarına giderken teknede geçireceğimiz süre boyunca onlarla muhabbet etmek, gülüp eğlenmek ve fotoğraf çekilmek gününüzü daha bir güzel hale getirecektir.

Tam donanımlı, güvenli ve hijyenik teknemize gelmeden önce ise yanınızda yalnızca sizi güneşten koruyacak (şapka, gözlük, krem gibi) ürünler ve mayo-havlu ikilisini almanız yeterli olacaktır: Hazırlanması sizden, enfes yüzme molaları bizden!

2) Jeep Safari

Marmaris’e gelmişken özel bir 4×4 jeep içerisinde civardaki doğal güzellikleri seyrederek macera dolu bir tur atmak istemez miydiniz? Muhtemelen isterdiniz… Tam 7 saatlik Marmaris Jeep Safari programımız da işte bu isteğinize cevap olacak Marmaris aktiviteleri seçeneklerindendir: Marmaris’in değerli topraklarını ve tertemiz denizini aynı tur sayesinde, büyük bir keyifle ziyaret edeceksiniz.

  • Marmaris’te Jip Safari Nasıl Bir Tur?

Bu konsepte yabancı olanlar için kısaca tarif edelim: Güzel mi güzel, tam donanımlı, konforlu ve rengarenk bir jipe sizi ve sevdiklerinizi bindireceğiz. Profesyonel şoförümüz ve diğer misafirler de farklı jiplerdeki yerlerini aldıktan sonra bir konvoy halinde yollara döküleceğiz. Bu yollar tabii ki sıradan bir araç yolu değil, doğanın kalbinden geçen çok özel bir rota olacak. Böylece eğlence ve keyif hiç hız kesmeden, “tam gaz” devam edecek!

Turgut Köyü Şelalesi, Kız Kumu Plajı gibi duraklardan oluşan nefis güzergahımız boyunca kah fotoğraf çekmek, kah ise yüzmek için molalar verip turumuzu bir hayli çeşitlendireceğiz. Böylece Marmaris havasıyla, deniziyle ve karasıyla çok özel anlar sunacak ve size her daim kendini hatırlatacak.

  • Kimler Katılabilir?

Dileyen herkes bu harika aktiviteye katılabilir. Aileler, arkadaş grupları, yalnız gezginler ya da çiftler… Her yaştan misafirimiz için jiplerimizin rahat mı rahat koltuklarında bir yer vardır!

3) At Safari

Marmaris aktivite seçenekleri arasında içinizi sıcacık yapacak, masalsı bir program da bulunmaktadır: At Safari… Güzelliği ile birbirinden mükemmel düşleri zihninizde dört nala koşturacak olan Marmaris’e de zaten bu yakışırdı, öyle değil mi?

Marmaris at safari

  • Marmaris’te Ata Binme Keyfi

Bu etkinlik kapsamında sizi araçlarımızla alıp başlangıç noktamız olan Çamlı Köyü’ndeki at çiftliğimize gideriz. Burada hem eğitmenlerimizle, hem de sevimli dostlarımız (ve safari boyunca biricik yoldaşlarınız olacak) atlarla tanıştıktan sonra gerekli ekipmanları da kullanarak yollara dökülürüz.

Güvenliğinizi sağlamak adına her daim yanınızda olacak usta binicilerimizi takip ederek bir atlı grubu halinde yemyeşil ormanlığın, yabani çiçeklerin, sevimli yerleşim yerlerinin ve tertemiz havanın tadına vara vara at sırtında bir yolculuğun keyfini süreriz. Çok özel güzergahımız sona erdiğinde ise kendinizi huzurla, mutlulukla ve heyecanla dolmuş halde bulursunuz.

  • Çocuk Dostu Bir Aktivite

Her ne kadar düzenlediğimiz çoğu Marmaris aktivitesi her yaştan misafirimize hitap etse de, bizce bu safariye özellikle çocuklu aileler tarafından mutlaka kayıt yaptırılmalıdır. Zira çocukların hayatlarının son derece erken bir döneminde, ki bu dönemde en önemli manevi temeller atılmaktadır, atlarla yakın temas halinde olmaları, onların kalplerindeki hayvan sevgisini de oldukça artıracaktır.

Böylece yalnızca keyifli vakit geçirmekle kalmayacak, aynı zamanda çocuklarınıza mükemmel bir olguyu, yani hayvan sevgisini de en güzel şekilde aşılamış olacaksınız!

4) Atv Safari

“Marmaris’te hiç mi heyecan yok?” diye soracak olan adrenalin aşığı misafirlerimizin olduğunu tahmin ediyoruz. Zaten tam da bu nedenle bahsedeceğimiz Marmaris aktiviteleri arasına bol çamurlu, bol engebeli ve bol sulu Atv Safari turumuzu da eklemeden geçmedik.

Eğer siz de kalbinizin hızla çarptığını duymak, benzersiz bir araç olan Atv motorunu kullanmak ve doğanın en güzel köşelerinden geçerken maceracı ruhunuzu beslemek isterseniz mutlaka bu aktiviteye katılmalısınız.

  • Nedir Bu Atv Turu?

Marmaris Atv Turu olarak da bilinen dört iri tekerli özel arazi motorlarına binip bir konvoy halinde gezilen harika bir aktiivitedir. Özenle oluşturduğumuz rotayı takip ederken Marmaris’in heyecan verici yüzünü kucaklar, ona hiç bakmadığınız bir açıdan bakarsınız. Bir grup maceraperest konvoyu olarak takip ettiğiniz güzergahta enfes manzaralarla karşılaşırsınız ve Marmaris’i asla unutamazsınız!

  • Kimler Katılabilir?

14 yaşından büyük olan herkes bu özel Marmaris aktivitesinde sürücülük yapabilir. Yaşı daha küçük olan misafirlerimiz ise yetişkin bir sürücünün Quad aracında yolcu olabilir.

5) Marmaris Aquapark

Rehberimizdeki sıradaki ve son Marmaris aktivitesi, yalnızca Akdeniz’in engin denizlerinin tuzlu sularınına karışmakla sınırlı kalmayan, çok yönlü bir yüzme deneyimini tatmak isteyen misafirlerimize ithaf edilmiştir: Marmaris su parkları ile yüzmenin tadına varmak!

Marmaris Atlantis Su Parkı veya Marmaris Aqua Dream Su Parkı misafirlerimizden biri olarak geçireceğeniz gün boyunca havuzlarda bol bol yüzmenin, kıyılarda konforla güneşlenmenin tadına varacaksınız. Üstelik çok daha fazlası sizi bekliyor olacak…

  • Rengarenk Kaydıraklar

Tesisteki konfora ek olarak bolca eğleneceğinizi de belirtmek isteriz: Aquaparkların meşhur özelliği olan rengarenk, uzun, yüksek, kıvrımlı ve heyecan dolu su kaydırakları da işte bu tesislerde sizleri bekliyor olacak. Bu nedenle eğer Marmaris’i kahkahalar ve heyecan çığlıkları ile hatırlamak isterseniz, mutlaka bize katılmalısınız!

Marmaris’te En İyi Aktivitelere Katılın

Özetle, Marmaris’teki günlerinizi benzersiz hale getirmek için pek çok Marmaris aktivite seçeneğiniz mevcuttur. Aralarından dilediklerinizi seçip eşsiz bir Marmaris tatili yaratmak ise size kalmıştır. Bizim görevimiz seçiminiz hangisi olursa olsun dileklerinizi gerçekleştirmektir: Ve biz bunda oldukça iyiyiz…

biraztatil
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Klasik İktisadın Göremediği: Kayıtsızlık Eğrisi
Klasik İktisadın Göremediği: Kayıtsızlık Eğrisi

Klasik İktisadın Göremediği: Kayıtsızlık Eğrisi

Sonraki
Bodrum Koyları

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.