KUŞGÖZÜ ve ÇIT ÇIT NEDİR ?

KUŞGÖZÜ ->, Giysinin değişik bölümlerine yapılan veya açılan deliklere takılan küçük madeni halkadır.

Kuşgözü aksesuarı; kapüşonlardaeşofman altlarındaçanta ve ayakkabılarda son derece gerekli ve işlevsel olmakla birlikte, giysinizi veya örgünüzü şık ve profesyonel gösterir. 

Kullanım alanı sadece çanta olmayan ve farklı boyut ve şekilleriyle de tekstilde de kullanılan kuşgözü, taşlı ya da taşsız olarak da kullanılabilmektedir.

Dikişte; kumaşın bir ucundan istenilen yere kadar geçirilen bir ipliğin çekilmesiyle oluşan, kumaşın bolluğunu azaltan sık, küçük kıvrım.

Çıt Çıt ->  Pek çok eşyada olmasına rağmen çıtçıt, varlığı ve fonksiyonu pek fark edilmeyen yüzeyleri birleştiren bağlantı aksesuarlarıdır. 

Çıt Çıt -> Genellikle kadın ve çocuk giysilerinde kullanılan ve birbirine geçerek dikildikleri kenarları kapamaya yarayan, biri erkek, biri dişi iki parçadan oluşan küçük maden ya da plastik tutturucu, fermejüp.

Giysi, çanta, deri malzemeler, hobi ürünleri, örgüler gibi tekstilde kullanabileceğiniz gibi; tente, branda, tekne, çadır gibi dış mekan ürünlerinde de güvenle kullanılır.

Farklı tarzlarda işler için, farklı ebat ve sistemler olarak hazırlanmıştır.

Piyasadaki görsel olarak benzerlik gösteren ve fiyat olarak daha düşük ürünlere benzemez.

Paslanmayan ve kanserojen içermeyen pirinç malzemeden üretilmiştir

Çıtçıt, iki kumaş türü yakanın geçici olarak birleştirilmesine yarayan bağlantı türü. Türkçedeki adını açılıp kapanırken çıkan “çıt” sesinden almıştır. Günümüzde metal ya da plastikten oldukça ucuza imal edilmesine rağmen, bozuldugunda ürünü fonksiyon dışı bırakabilir

KALIPVEDİKİŞ
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
FERMUAR NEDİR ? ÇEŞİTLERİ NELERDİR ?
Sonraki
Comodif’in Gelecek Planlarını, Cihaz Ekibinin Lideri Erol Kaynak Anlatıyor
Comodif'in Gelecek Planlarını, Cihaz Ekibinin Lideri Erol Kaynak Anlatıyor

Comodif’in Gelecek Planlarını, Cihaz Ekibinin Lideri Erol Kaynak Anlatıyor

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.