KUR'ANA UYUN…

Hiç kimseyiVe hiçbir oluşumu kutsamayın.Hiç kimseyi Ve hiçbir oluşumu kusursuz saymayın.İnsan ürünü olan herşey mutlaka kusurludur.Kusursuzluk Allah’a mahsustur.

Eğer yanlışa saparsak, Hesap günü,Falanca alim şöyle demişti, Mezhebimin ictihadı böyleydi, Ben onları Allah’tan sandım, Aldandım Gibi mazeretler geçerli olmayacak. Bu yüzden,Ne kadar değerli bir din bilgini olursa olsun, Hangi mezhep, hangi meşrep olursa olsun, Vardır bir bildikleri diyerek koşulsuz uymayın, Sorgulayın.

Önümüzde bozulmamış Kur’an’ımız var. İçinde hiçbir şüpheye yer olmayan kitabımız var. Bizi hidayete götürecek rehberimiz var. Dinimizin tek kaynağı odur. Ona sarılın, ona uyun. Size din adına ne anlatılıyorsa KUR’AN’a sorun. KUR’AN’da olmayan dinde de yoktur. Allah’ın buyurmadığı din insanların uydurduğudur. Kaldı ki KUR’AN’da olmayan birşeyde sorumluluğumuz yoktur.

Her Müslüman kitabınıanlayarak okumakta sorumludur. Her Müslüman Rabbinden gelen 6236 mesajı okumakla yükümlüdür. Gelenek hiç bahsetmese de İlk farz (anlayarak) OKU’dur.

Okuyun ki aldanmayın.Okuyun ki dininize hurafe, Amelinize şirk bulaştırmayın.

 Dediğim gibi,Ben Falanca Mezhebe uymuştum, Filanca alime sormuştum mazeretleri o gün geçersiz olacak. Ve herkes KUR’AN’dan sorulacak. Sorular KUR’AN’dan çıkacak. Herkes KUR’AN’a göre olan tutumuyla yargılanacak. Tek kriter Kuran olacak. KUR’AN’ı anladığınız Ve uyguladığınız kadarı sizi kurtaracak.

Ve de o gün Kimsenin kimseye faydası olmayacak. Lütfen okuyun

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.