Kötü zamanlarımızın şifası; Hareket Et’mek!

Hareket et! 🏃🏻‍♀️

Hepimizin zaman zaman  psikolojik olarak kötü ve güçsüz hissettiği zamanları vardır. Bu zamanlarda ne yapacağımızı bilemez, kaygı duygusunun git gide arttığına şahitlik ederiz. Hiçbirşey keyif vermez, hiçbir iş yapmak istemeyiz. Kolaylıkla yapacağımız işler bile dağ gibi görünür bize. Sanki herşey git gide kötüleşecekmiş gibi hissederiz belkide.

İşte böyle zamanların tedaviye ihtiyacı vardır ve şifası bizdedir. İnsanoğluna kendi kendini tamir etme yetisi verilmiştir. Hepimizin içinde bu panzehir vardır. Sadece bu panzehiri farkındalıklarla keşfetmemiz gerekiyor…

Bu durumun tedavi biçimi ise işlevselliktir.

Bu zamanlarda kötü düşünce ve enerjiyi biriktirmeden vücudumuzdan atmamız gerekir. Biriken kötü his ve enerjiler zehire dönüşür. İnsan vücudunda psikolojik acı dönüşerek vücudun belli yerlerine vurur ve hastalık yapar psikolojik acı, fiziksel acıya dönüşür. Bunu hissettiğimiz anda durum ilerlemeden tedaviye geçmemiz gerekmektedir. Günümüzde bu durumun ilerlemiş aşamasını toplum nezdinde depresyon olarak adlandırırız. Biz bu durumu tespit edip hastalık ilerlemeden onu yok edeceğiz.

Peki Nedir bu durumun ilacı?

Hareket etmek!

Vücut belli bir koordinasyonla harekat halindeyken salgıladığı hormonlar sayesinde panzehiri zihnimizin kötü enerji alanına salgılatıyor. Bizde bu sayede biriken kötü enerjiyi-zehri; nefesle, terle, hareketle dışarı atmış oluyoruz ve zehirlenmekten kurtulmuş oluyoruz.

En etkili ve şifa veren hareket ise açık hava yürüyüşleridir. Temiz havada yürüyerek zihin kendi kendini tedavi eder, onarır. 🌴🌲

Haydi gel! Hemen yarın başla. Alarmını günlük rutininden 1 saat erkene kur. Aç gözlerini yeni güne. At kendini yeşil  bir alana. Tak kulağına güzel bir melodi.

Tedavine başla… 💫✨ İnstagram | @ehaydigel 

Ehaydigel
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Netflix'in En Kaliteli 10 Dizisi!!!

Netflix'in En Kaliteli 10 Dizisi!!!

Sonraki
İranın Etnik Yapısı Ve Türkler

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.