Konfor Alanından Uzaklaş Artık

Merhabalar

Daha öncede sizlerle paylaştığım yasam tarzımızda ve kişiliğimizde mutluluğumuzu,elde edebileceğimiz yapmamız gereken ama bir türlü çoğumuzun hala başaramadığı kişisel gelişimimizde bütün bunları neden yapamıyoruz?

Öncelikle zaten kıtlık bilincinden çıkmış ona öğretilen ve yaşatılan hayatından yani konfor alanından çıkarak bolluk bilincine ulaşmış insanların mutluluğuda yakalamış olduğunu farkediyoruz.

Bu kıtlık bilincinden konfor alanınımızdan çıkayamayışımızın birçok nedeni var.Toplumumuzu ele alırsak,yerleşik bir aile ve kişi yapısı mevcut.Toplumsal olarak dar görüşe sahip bir baskı var.Bir birey yada aile farklı olursa dışlanmakdan,yalnız kalmakdan korktuğu için önceden beri süregelmiş aile ve kişisel yapıdan çıkamıyor.Çünkü bilinç ve bilinçaltı yerleşik düzeni konfor alanını tercih ediyor.

Bilinç ve bilinçaltı konusu gerçekten bilinmesi gereken önemli bir konu.Bu konuda uzmanları dinlediğimde ve kendimce yaptığım araştırmalarda gördüm ki bilinç özellikle bilinçaltımızı kendimiz yönetmeliyiz.;Olumlu düşünüp olumlu mesajlar gönderdiğinizde ,bilinçaltı ilk başlarda buna dirensede bir süre sonra sizin olumlu düsüncelerinizi kabul ediyor.Elbette bu hemen olmuyor,çaba sarfetmek,inanmak,olumsuz düsüncelerden uzaklaşmak gerekiyor.

Olumlu düşündüğünde hayatında olumlu yönde değişmeye başlıyor.Çünkü evrende bir çekim yasası var ve ne düşünüyorsanız onu yaşıyorsunuz.

Bir iç sesimiz vardır ve nedense o iç ses hep olumsuz konusur.Ya sürekli geçmişi hatırladır yada gelecek kaygısı uyandırır.Oysaki bunları yaparak o anı kaçırırsınız ve genelde hep olumsuzluklar olur hayatınızda.Öncelikle o iç sesimizi susturmamız ve olumlu,pozitif düşünmemiz mutluluğu yakalamanın ve devam ettirmenin en önemli yollarından biri.

Olumsuz ve neğatif düşünceleri olumlu ve pozitif düşüncelerle değiştirerek,gülmeyi severek,dua ederek,teşekkür etmeyi bilerek ve en önemlisi şükretmeyi hayatınızın her anına ve alanına aldığınızda hayat gerçekten keyifli ve mutlu yaşanıyor.

Sabah uyandığınızda gülerek bu yeni güne başlayabilmenin kıymetini bilip şükrederek güne başlayın lütfen.inanın bi süre sonra farkedeceksiniz ki,bunu yapmak size çok iyi gelecek.

Bütün bunları sizlerle paylaşmamdaki en önemli neden,hayatımda bunları deneyimlediğim (konfor alanımdan çıkıp,bolluk bilincine ulaştığım için)ve gerçekten işe yaradığı için,herkesin mutlu olarak yaşamasını istediğim için yazdım.

Hepimizin öncelikle bireysel olarak mutlu bir hayata sonrasında çevremizdeki,toplumumuzdaki ve dünyadaki insanlarla mutlu bir yaşama ihtiyacımız var.Mutluluk içimizde,sadece bunu keşfetmemiz gerekiyor.

Sevgi dolu bir dünyada yaşamak güzel olmazmıydı?

Mutlu ve Sevgiyle kalın

sevil-yalcin
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yolun Sonu ışık mı?
Sonraki
Ders Çalışmak İçin Motivasyon Arayanlara

Ders Çalışmak İçin Motivasyon Arayanlara

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.