Kitap ve Dizi Önerileri

Herkese merhaba, bugün bilgisayarımın başına oturup sizlere birkaç kitap ve dizi önerisinde bulunmak için yazacağım.Aslında pek yazasım yoktu daha çok okumak için giriyorum bu siteye ama sadece okumakla olmuyor birazda yazmak lazım 🙂 tabii malum virüsten dolayı pek dışarı çıkamıyoruz sosyal hayatım neredeyse sıfır İnşallah en kısa zamanda her şey normale döner ve evde sıkılmacalar yerini başka güzelliklere bırakır. Şu günlerde bol bol dizi film seyrediyorum özellikle akşamları ve bol bol okumaya verdim kendimi bunlar beni bu sıralar iyi oyalıyor ve güzel aktiviteler bence… Neyse şimdi kitap önerileriyle başlayalım.

Kitap Önerileri

1. Osho – AŞK ÖZGÜRLÜK TEK BAŞINALIK

Öncelikle yazar hakkında biraz bilgi vereyim: Asıl adı Bhagwan Shree Rajıneesh. Hindistan lı olan Osho Filozof,mistik guru,spiritüel ve dinamik meditasyonun kurucusudur. Üniversitede felsefe eğitimi almış,felsefe derslerinde eğitim vermiştir. Cok fazla kitabı var bazıları;kendini bulmak,uyanışa üç adım,güven,korku,özgür zihin,sevginin gücü,kader özgürlük ve ruh,yoga… Aşk özgürlük tek başınalık kitabında bu üc konu üzerine yoğunlaşmıştır.Aşkı muazzam biçimde anlatan ve aşka farklı bir bakış açısıyla yaklaşan yazar aynı zamanda birkaç soru-cevap şeklinde akılda kalanları yanıtlar. Özgürlük kısmında ruha, aşk özgürlük katar… diyerek yine farklı bakış açılarıyla bizi kendine çeker. “yalnızlık” ve “tek başınalık” birbirinden cok farklı kavramlardır diyerek tanımlamalar yapmıştır. Kendine has uslubuyla tüm dikkatleri ceken osho bu kitabıylada bende ayrı bir yer edinmiştir.

2. Elif Şafak – Havva’nın üç kızı

Her kitabını başarılı bulduğum yazarın bu kitabına bayıldım. Tanrı,kimlik,aidiyet,doğu-batı tartışmaları temalı kitabın konusu ise Şirin,Mona,Peri…Günahkar,İnanan ve Şaşkın-Münkir,Mümin ve mütereddit… üç farklı genç kadının yollarının kesişmesi ve bir araya gelmeleri…Avrupa,dün ve bugun arasında gidip gelen bır hikaye… olay örgüsü yine mükemmel kesinlikle tavsiye ediyorum.

3. Frida Kahlo – AŞK VE ACI

Meksika lı ressam,devrimci olan frida kahlo özel hayatı ve politik görüşleriyle tanınır. Kendisinin biyografisi olan kitap Izdırap ve tutku dolu hayatını anlatır. Beni derinden etkilemiştir ve hayata olan bakış açımı değiştirmiştir.

4. Zülfü Livanali – SERENAD

Tüm kitaplarını beğenerek okuduğum Livaneli nin serenad kitabını da tek solukta bitirdim diyebilirim. Sonraki sayfasına merakla gecmek isteyecegınız ve heyecanla okuyacağınız bir roman.

Dizi Önerileri

1. HOW I MET YOUR MOTHER

ABD de yayın yapan,durum komedisi türünde bir dizi. Gerçekten çok güldüren ve eğlendiren bir dizi. şiddetle tavsiye ediyorum.

2. WORKİN’MOMS

4 tane çalışan annenin doğum sonrası yaşadıkları olayları anlatır. Ailesi ve işleri arasında kurmaya çalıştıkları dengeler ve tüm bu süreçte başlarına gelen birbirinden ilginç olayları anlatır.

okur

Yazar: Portakal_cicegim

Hayat dediğimiz yasam bizim için sınav değil midir ? Herkes sınavlara giriyor fakat geçmek için çaba gösteren kimse yok oyleyse kendimiz için ve başkalari için bir başarı kazanmaya var mısınız ?

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.