Kitap önerileriii

Merhaba dostlarrr 

Bugün bir edebiyat öğrencisi olarak neden kitap okumalıyız ve kitap okumanın önemi hakkında bisyler yazmaya çalışacağım. Üniversiteler bir yıldır kapalı bizim evde kendimize zaman ayiracagimiz bolca vaktimiz var .Peki nasıl verimli vakit geçirebiliriz ? Tabiki ilk okuldan beri okulda hocalarımızın dilinde tüy bittiği yöntem ve  en favorisi, kitap oku ! O zaman hazırsanız başlıyorum.

1-KhaledHosseieni : Uçurtma Avcısı                                 Kitap okumaya yeni başlayanlar için en ideal kitap Pakistan da aynı evde yaşayan iki küçük çocuğun arkadaşlık sevgi ,savaş bağı üzerine kurulmuş çok güzel bı hikaye. Çok ipucu vermek istemiyorum ama duygusal insanların göz yaşı dökeceği bı kitap olacağından eminim 

2.Sarah Jio : Böğürtlen kışı.                                                Açıkçası Sarah ‘ın bütün kitaplarını okumanızı tavsiye etsem yeridir . Başarılı bı yazar olmasının en önemli yanı okura kendini çok açık bı şekilde ifade etmesinden kaynaklı , hemen hemen bütün kitaplarında,geçmişle gelecek arasında muazzam bir bağ kuruyor. Mayıs ayında yağan kar sonucu evladını kaybeden annenin üzüntüsünü, yaşadığı zorlukları ve gelecekte yani 80 yıl sonra ,aynı gunde tekrar eden kar fırtınası  bu olayın ,açıklığa kavuşması ve cocuk hakkında bilgi Claire yazı yazar bu mevsim değişikliğinde yazan kar ismine böğürtlen kışı denir.

3-Cengiz Aytmatov : Toprak Ana                                       Savaşın insan üzerinde yarattığı zorlukları , kadınların ,çocukların savaşa katılmamasina rağmen nelerle başa çıkıldığını anlatan dev yapıt.       2.dunya savaşında kocasını 3 oğlunu askere gönderen bı anne düşünün. Bu annenin tüm derdini kederini sırlarını toprağa anlatmasiyla akıcı güzel bı hikaye ortaya çıkacaktır. 

Kitap okumak insanın duygu ve düşünceleri üzerinde gelişim etkisi var . Bunu herkes size söylemiştir. Ama yarım saat sesli kitap okumanızı size tavsiye edeceğim. Çünkü sen ne kadar mükemmel okudugunu da düşünsen sesli okuduğunda neler olucağını anlicaksindir . Hem, konuşma becerisi elde etmiş oluruz. Fena mı ?            

***Bugünlük bu kadar bir ay boyunca bu kitapları temin edip okuyabilirsiniz ve sonra kendi duygularınızda ne denli değişim olduğunu okuduktan sonra anlicaginizdan eminimmm Hoşçakalınnn❣️

mariyy-acar
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
13. Gün Söz Verdiğim Gibi…
Sonraki
Bilmek yaşla mı ilgilidir?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.