KIŞIN DEPRESYON

Merhaba 

Bu yazımda değinmek istediğim  konu depresyon. Evet öyle ya da böyle bir şekilde depresyona girebiliyoruz ve bazı dönemlerde bu daha çok oluyor. Özellikle kendi adıma konuşmak istiyorum, zaten tecrübe etmesem yazamazdım. Ben normal hayatında hep neşeli, hep olumlu ve samimi bir insanım ve zamanla daha da artıyor bu özelliklerim. Çevresi tarafından sevilen bir karakterim var ancam  bazen çok hassas bir insanda olabiliyordum. İnsanların sözleri beni çok incitip kırıyordu. Kendimle barışamıyordum bir türlü üstelik aşırı sinirli birisine dönüşmüştüm. Hatta öyle zamanlarda oldu ki resmen depresyona girmek için bir bahane aradı beynim. Özellikle kış ayları bunun daha çok olduğunu fark ettim. Mevsimsel olduğunu düşünmeye başladım çünkü yılın diğer zamanları o kadar keyifli geçmişti ki sanki hepsi kışı beklemiş. Şaka gibi herşeyin üstüne bir de ruh hastası olduk…  

   Ne yapabilirim ki ? Mevsimsel diyebiliriz belki ama bu çözüm olmaz. Hayatı akışına bırakmak öyle kolay değil. Bir şeylerle uğraşıp hayatın tadını çıkarabiliriz ki bu en güzel olanıdır. Düşünsenize onca başarı öyküsü.   Ödüller, kazanılan saygınlık,  kim istemez ? 

Bir şeylerin değişmesi lazım.

Herşeyden önce gerek yaz gerek kış mevsimi olsun hayat gerçekten zor yaşamasını bilmeyenlere. Bazı insanlar hep sabittir. Bazıları ise çok inişli çıkışlı. İşte bu insanların ruh hali sağlıklı değildir. Yazımın başlığı çoğunun dikkatini çekecektir. İşin güzel tarafıda bu zaten. 

Bende bir insanım, özel bir insanım hem, sende öylesin. Bu bizim için bir avantaj birşeylerin farkındayız. Hayatın iğrenç kısmı bizi üzebilir, yolumuza engel koyabilir lakin güçlü olmamız ve cesur olmamız lazım yani rahat olmamız lazım, ancak böyle olursak iyileşebiliriz. Depresyona sokan, insanı kanser eden düşük seviyeli insanlar var değil mi ?

Şükredin ki o asalaklardan birisi olmadınız. Hayatın zorluklarına karşı direnip kendi hayatınızı kaleme alabilirsiniz. Sizi kendinizden başka kimse tutamaz

 

Caner21
Sakin bir insan
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sadece 2 Adımda Mutluluk
Sonraki
Blog Nedir? Eğitimde Blog Kullanımı

Blog Nedir? Eğitimde Blog Kullanımı

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.