Kısa Dökülüş

Kısa Dökülüş

Kısa Dökülüş

Düşlerimin arasında düşmeye korktuğum,düş yazarıyım ben.Bazen korku silsilesinin içinde korkularımı bırakıp kaçmaya debelendiğim,içimdeki karanlığı içime hapsettiğim kara deliğim.Melankoli fısıldayışların yansımasıydı kalemim.

Kalbim konuşur,kalemim yazar benim.Hazır ol bugün 14.26 dan ibaret yazacaklarıma.Akıtılan gözyaşların,nefretlerin bir bir dökülecek parmak uçlarıma.Senin gözlerinin önünde konuşacaklar.

Başlamak zor da olsa canına okuyacağım,bam telini tıngırdatacağım çok ezgiler olacak iki dudağın arasında.Ama ezgi mi,gerçek mi sen karar ver.

Dönmesine sövdüğüm içinde hayatı hapsetmiş Dünyamın iyisi,kötüsü,töresi,cinayeti,vahşeti,güçlüsünü,savunmasızını,suçunu,sevabını taşıyor üzerinde.Ne acı aynı havayı solumak,aynı taşa,suya değmek.Ve ne acı ki terazinin dengesi hep iyileri alt edecek kadar hafif.

Neredeydi adelet?

Hani susturma,hani kısasa kısas.Hani hala bak analar evlatlar için ağlıyor,bebekler küskün,kız çocukları korkmuş,mahcup,dizleri yara bere olmuş,hayalleri yıkılmış.Katiller,sapıklar bozuk zihniyetlerinde masumun üzerine, meydanı boş görüp volta atıyor.Ölenler,mezarda dikili,intikamı bekliyor.Çığlıklarını babalar,analar anlatsın bir çiçeğin daha topraktan koparılıp,soluşunu…

Yiğit olan silahına kuşanmış,dilinde tekbiri,aklında ailesi, vatanım.Cebi dolu olan bir ayım nasıl geçer sorusunu düşünürken ,yiğite şehitler ölmez düşer ama birde onu 9 ay karnında taşıyıp,gece ateşlendiğinde başında nöbet tutan anaya sor.Oğlu vatana nöbet tutsun diye mi başında durdu,ağıtlarla vatan sağolsun diyip oğlunu uğurlamak için mi?

Zenginin elinde altın sürahi,hırsızın belinde gümüş kemer,,fakirimin gözü dolu,aklında yarınım ne olacak sorusu?Gencimin üniversite,iş hayalleri.Bunalımı,uyuşturucusu,dayanamayıp intihar edişleri.Arkasında geriye kalanlarının gözyaşı,birde tabutu.

Yolunu şaşmış ergenlerimin fenomen,kuzuyken,kurt olma çabaları .Kurt oldum derken soytarılara dönmesi.Anneside odasında ders çalışıyor sanıyor,zengin koca bulucam diye,içmeye gittiği oğlanın parasıyla dans ediyorken,Mervelerde ders çalışıyor biliyor.

Hasta peki?İlaç beklesin dursun,tedaviyi,sırayı..Sor bakalım beklerken ömür geçmiyor mu?Peki gözünün önünde hastasının eridiğini görenler memnun muymuş hallerinden?

Şimdi dönsün Dünya en acımasız haliyle.Birşeyler değişebilecekken kader diye susuşlarımıza zafer kadehini kaldırsın Kahpe Dünya.

Çok doluydum sana döktüm içimi.Konuşsun o iki dudağın arasındaki ezgi.Gözünün önündeki ezgi mi,gerçek mi sen bil.Ama birşeyin farkına var ki,gerçek okuduğunda vicdanın sızladıysa onu koru.

Tek gerçek vicdandır.Dünya’nın vicdanla dönmesi dileğiyle..

maviviya
Yazdıklarımdan beni tanıyabilir,dilerseniz anlaşabilirizde..
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bir Deli’nin Gözyaşları
Bir Deli'nin Gözyaşları

Bir Deli’nin Gözyaşları

Sonraki
Pamuk Tıkayacaklar
Pamuk Tıkayacaklar

Pamuk Tıkayacaklar

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.