Kilo Verirken Yapılan Hatalar

Merhaba arkadaşlar bugün size kolayca kilo vermek için birkaç tane püf noktadan bahsedeceğim.

İlk olarak şunu söylemek isterim ki düzenli bir beslenme biçimi ve düzenli spor hayatınızın olması gerekiyor.

Kilo vermeye çalışırken yapılan en büyük hatalardan biri de sürekli bir diyete başlayıp bitirmek bu düzensiz ve sağlıksız yaşam biçimine sebep olabilir ve genel olarak bu şekilde kilo veremediğimiz için psikolojik olarak da etkilenebiliriz.

Spor yapmadan verilen kilolar daha çabuk geri alınabiliyor tartıda gördüğümüz sayılar bazen bizi yanıltabiliyor, internet sitelerinde görülen bir haftada 10 kilo, bir ayda 20 kilo verdiren diyetler sizin sağlığınızın bozulmasına sebep olabilir, ilk olarak yapılması gereken şeylerden bir tanesi ideal kilomuzu ölçmek buna göre kendinize bir diyet ve spor listesi çıkarabilirsiniz.

Bazı insanların internetten gördüğü kilo verdiren ilaçlar olarak geçen şeyler var bunları diyetisyeninize danışmadan denememeniz gerekiyor bu şekilde  hızla verilen kilolar sizin için ciddi sonuçlara neden olabilir.

Kilo vermek için yapmanız ve yapmamanız gereken şeyler şunlar;

1) ilk olarak sabırlı ve azimli olmanız gerekiyor.

2) kendinize hedef kilo belirleyin.

3) kalori  ölçümü yapın bu illaki yapılması gereken şeylerden bir tanesi değil ama gün içerisinde alınan fazla kaloriler kilo almanıza neden olabilir.

4) kendinizi her gün spor yapacağım diye zorlamayın veya uzun süreli 3-4 saatlik sporlar yapmanıza gerek yok vücudunuz bunu kaldıramayabilir yorulduğunuz anda dinlenebilirsiniz.

5) öğünlerinizde porsiyonlarınızı küçültebilirsiniz veya fazla yememek için küçük tabak kullanabilirsiniz.

6) küçük kaçamaklar sizin çok fazla kilo almanıza sebep olmaz, bir gün eğer ki küçük kaçamak yaptıysanız ertesi gün beslenmenizi tekrardan düzene sokabilirsiniz.

7) eğer canınız çok fazla tatlı isterse  2 porsiyon meyve, bir kaşık pekmez veya bal ya da 2 kare bitter çikolata ile tatlı isteğinizi giderebilirsiniz.

Şimdi söyleyeceğim şeyler bu kadar bir sonraki blogta daha ayrıntılı şekilde neler yiyip neler yememeniz gerektiğini anlatacağım.

Kendinize iyi bakın🙌

okur

Yazar: Sema

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.