ROACUTANE -1. AY

Evet ilaç tedavime başladım. Beklentim çok yüksekti. Beklentilerimin iyi yönde sonuçlanacağını düşündüğümde zorluklarını aşabileceğimi gözüme kestirdim.  İlk 1 hafta ilacın pek etkisi olmadı. Sonralarda kuruluğun başladığını fark ettim. Benim cildim karmadır ve cildim belli bölgeleri normal hayatta yağlıdır. Fakat ilacın etkileriyle asla yağlanmadı cildim. Hatta bu kuruluğun artı yönlerini de gördüm. Benim saçlarım günaşırı yağlanmaya meyillidir ve gün geçtikçe sağlarımın yağlanma süresi de uzadı. 

15 Gün sonrasında eklem ağrılarım oluşmaya başladı. Benim için en kötü yanı buydu sanırım. Çünkü bu süreçte üniversite öğrencisiydim ve okul yolum 2 saat sürüyordu. Genelde metrobüs vs. kullandığım için benim için zorlu bir süreçti. Sonucunu düşünerek kendimi motive ediyordum. Bu süreci atlatmak için mental olarak iyi olmamız gerekir. Tedavi öncesi araştırma yaparken birçok kişi ilacın etkilerini kaldıramayıp tedavisini yarıda bırakmış. Kendimizi her durumda hazır hissettiğimiz zamanda yani doğru zamanda eğer tahlil sonuçlarımız da sorun yoksa tedaviye başlamalıyız.

1 Aylık sürecimde vücudumun ilaca alışma ve benimde ilacın etkilerine alışma sürecim oldu. Evet iyi ve kötü etkileri vardı ama ben kararlıydım. Kendimi iyi hissetmek içindi her şey. 

Devamı en yakın zamanda gelecek…

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.