İKİYÜZLÜLÜK

Bir insan ister akraban, ailen, arkadaşın, yedi kat yabancı ya da yedi kat el olsun nasıl olur da ikiyüzlü davranır. Bu hayatta her insan da bunu görmek çok kötü hele ailende görmek seni perişan eder. Gitmek uzaklaşmak istersin buralardan ikiyüzlü insanlardan uzağa. Gerçi nereye kadar kaçabilir bir insan öyle değil mi? 

İnsanoğlu neden ikiyüzlü olmak ister hiç düşündünüz mü? 

Ben uzun süredir düşünüyorum ama bulamıyorum. Sizlerde düşünün illa ki etrafınızda bu tip kişilerle karşılaşırsınız. Bu insanlar insanların arkasından konuşmak olsun, dedikodusunu yapmak olsun, onları sizlere kötülemek olsun bir sürü şeyler var hayatta birçoğuyla ben karşılaştım. İnanın, öğrenmeden yaşamak istersiniz. Ben öğrendim de ne oldu çok mu mutluyum ya da onlar gibi bende mi öyle yapıyorum sanki. Her şeyden uzağa gitmek isteyeceksiniz.

Eğer ki bu yazıyı okuyup düşünürseniz ilk başta ailenizi gözlemleyeceksiniz sonra arkadaş ortamını bir bakmışsınız ki bütün insanları izler olmuşsunuz. İşte sizlerde eğer düşünmeye başladıysanız bunun dönüşü yok onların arasından kendinizi koparmak bir daha hayatınıza almak istemeyeceksiniz. Ne kadar kötü öyle değil mi?

İnsan ailesini, arkadaşını hiçbir şeyini seçemiyor. Bu hayat, bu aile ortamı beni kötü ediyor. Elime geçen bu sınavla hayatımı değiştirip okuyup çalışmaya başladığımda işte o zaman ailemden, arkadaşlarımdan herkes ’den uzak bir yerde yaşayacağım işte o zaman ben ben olacağım ve hayatım hiç yaver gitmemiş olsa da bir kez olsun yaver gidecek. Nefes alacağım, hayatımı yaşayacağım, yıldızlara bakacağım, çocuk olacağım daha sayacağım bir sürü şey var ama buna ne sayfalar dayanır ne de yazılar kifayetsiz kalır.

Sizlerde siz olmak için elinizden geleni yapın. Bu ikiyüzlü kişileri etrafınızdan uzak tutun bu aileniz bile olsa. Sizler çocuklarınıza ikiyüzlü olmamayı öğretin ki onlarda neyin iyi olup neyin kötü olduğunu öğrensinler. Bizler eğer etrafımızdaki ikiyüzlü insanları yok edersek hayatımız daha iyi ilerler. Yalanlar, dolanlar hiçbir şey hayatımızda olmaz ve bizler de mutlu huzurlu bir hayat yaşarız yaşatırız. 

okur

Yazar: JÖNYLDC123

Hayat, var olmadıklardan oldurmaktır…

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.