Karantinada Dinleyebileceğiniz 10 Ferah Şarkı

Karantinada Dinleyebileceğiniz 10 Ferah Şarkı

Karantinada Dinleyebileceğiniz 10 Ferah Şarkı

Hepimizin çoğunlukla mart ayının ortalarında başladığımız sıkıcı ve belirsiz karantina sürecinde size eşlik etmesi ve umutlarınızı yeşertmek adına 10 şarkı paylaşmak istedim.

Bu şarkıların benzer özellikleri insanları barışa çağırmak,huzurlu ve umutlu olmalarını sağlamak,aynı zamanda onları tüm dünyanın bir olduğu gerçeğine ulaştırıp, dünyaya güzel şeyler katmasını sağlamaktır.

1- John Lennon – Imagine Günümüz ve geleceğimiz için büyük anlam taşıyan bir şarkı.

2- Michael Jackson – We Are the World USA for Africa adı altında şarkıyı seslendiren 40 şarkıcı bulunuyor fakat şarkının söz yazarları Lionel Richie ve Michael Jackson’dır.Özellikle nakaratı çok güzel ve naziktir.Dinlemenizi çok tavsiye ederim.

3- Michael Jackson – Heal the World Michael Jackson ömrü boyunca dünyayı barışa çağırmış,özellikle çocuklara,hasta insanlara ve yoksullara fazlaca yardım yapmış gerçek bir sanatçıdır.Bu şarkısı da üstteki gibi nakaratı çok yumuşak ve sakin olan hoş bir şarkıdır.

4- Michael Jackson – Hold My Hand

Yine Michael Jackson’ın bir şarkısıdır,Akon’la olan bir düetidir ve türkçesi “Elimi Tut”olan şarkı gerçekten çok motive edicidir.

5- Michael Jackson – You Are Not Alone

6- Queen – I Want to Break Free

7- Gloria Gaynor- I Will Survive

Bu şarkı gerçekten hem sözlerinin güzelliğiyle hem de iç açıcı müziğiyle sizi pozitif anlamda çok yükseltebilir.

8- Michael Jackson- Man in the Mirror

9- The Beatles- Here Comes the Sun

10- The Beatles- Come Together

Ara sıra nazik ve yumuşak melodili şarkılar dinlemek istediğinizde dinleyebileceğiniz yabancı sakin şarkıları yazdım. Eğer gerçekten hoşlanırsanız  yorum olarak iletin lütfen ve ben de bu listenin türkçe versiyonunu yapayım. Sağlıkla kalın.

okur

Yazar: DP

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 Yorum