Karantina Günlerinde Okuyabileceğiniz Kitaplar

Karantina Günlerinde Okuyabileceğiniz Kitaplar

Karantina Günlerinde Okuyabileceğiniz Kitaplar

Merhabaa, bu benim ilk yazım ve açılışı en sevdiğim şey olan kitaplardan yapmak istedim. 

Malum birçoğumuz 29 gündür evde (okulların kapanmasından beri) o yüzden çoğumuz evde sıkılmamak için yapılacak şeyler arıyoruz. Bazılarımız ders çalışıyor, bazılarımız iş ile uğraşıyor, bazılarımız sıkılıp 2000-3000 parçalık puzzle yapıyor, bazılarımız da kendini kitaplara veriyor. Ben de kitaplara gömülmeyi çok sevdiğim için size yardımcı olabileceğini düşündüğüm bazı kitapları önereceğim. Haberiniz olsun çoğu gençlik romanı ya da fantastik. Fakat aralarda tabiki klasikler ve şiirler var.

İyi okumalar 🙂

1.) Harry Potter-J.K Rowling

Biliyorum fazla klasik bir öneri olacak fakat okumayanlar hala var biliyorum. Eğer filmlerini izleyip kitaplarını okumadıysanız haberiniz olsun kitaplarına kesinlikle haksızlık ediyorsunuz. Çünkü kitaplarda daha fazla detay var ve kitabı yaşayabilirsiniz 🙂 (fotoğraf:Pinterest)

2.) Silber Serisi-Kerstin Gier

3 kitaptan oluşan bu seri kesinlikle favorilerim arasında. Okurken sizi büyüleyecek, her sayfanın sonunda “acaba diğer sayfada neler olacak?” dedirten baya sürükleyici, içinde birazcık da aşk bulunduran bir seridir. Hem de ciltli kapakları sayesinde kitaplığınızda çok güzel duracaklar 🙂 Konusu ise: Ana karakterimiz Liv yeni bir okula başlıyor ve orada birkaç tane çocukla tanışıyor. Ama sonradan öğreniyor ki bu çocukların bir sırları var. Rüyalara girip, dolaşıp, insanların  korkularını, sevdikleri şeyleri öğrenip onları kontrol edebiliyorlar. Herkesin kendine ait bir rüya kapısı ve bilinçaltı var karakterlerimiz buralarda dolaşabiliyorlar. Ve tabiki de olayları karıştıracak olan başka gıcık bir karakter araya giriyor..

3.)Fangirl-Rainbow Rowell

Açıkcası Rainbow Rowell’ın kitaplarını asla ama asla ayıramam. Hepsi ayrı ayrı mükemmel. Yani sadece Fangirl’ü değil, tüüm kitaplarını okumalısınız.(özellikle Asla Vazgeçme) Emin olun çok kısa sürede bitirebileceğiniz ve okurken çok zevk alacağınız kitapları var. Fangirl’e dönecek olursak, konusu ise:

Cath bir Simon Snow hayranıdır.
Öyle ya, tüm dünya Simon Snow hayranıdır…
Ancak bu Cath için bir hayat felsefesidir ve o takipçi olma konusunda çok iyidir. İkiz kız kardeşi Wren’le çocukluklarından beri Simon Snow kitaplarını defalarca okumaktan, hayran kurgusu yazmaya kadar, kendilerini seriye adamış, annelerini kaybetmelerini de ancak bu şekilde atlatabilmişlerdir. Büyüdükçe Wren’in hayranlığı azalsa da Cath’in vazgeçmeye niyeti yoktur.

Üniversiteye gidecekleri sırada Wren, onunla aynı odada kalmak istemediğini söyleyince Cath kendi rahat dünyasının tamamen dışında, bir başına kalır. Son derece utangaç olan Cath, kendini yazdığı hayran kurgusuna kaptırmıştır. Hikâyesinde her zaman ne diyeceğini gayet iyi bilmekte ve gerçek hayatta hiç tecrübe etmediği romantizmi öyküsüne yansıtabilmektedir. Wren elinden tutmadan da Cath her şeyin üstesinden gelebilecek midir? Kendi hayatına başlamaya gerçekten hazır mıdır? Ya kendi hikâyelerini yazmaya?..
En önemlisi de Simon Snow sevdasını geride bırakma pahasına yola devam etmeyi istemekte midir? (Kitap arkası)

4.) Karanlık Zihinler Serisi-Alexandre Bracken

İlk kitabın filmi var ve kesinlikle mükemmel seri. İlk filmi acayip fazla sevmiştim. Ama bunda da tabiki kitap>film. Fantastik seviyorsanız tam sizin için. Konusu ise: 10-18 yaşlarında zihinsel ve fiziksel güçleri olan çocuklar üzerine kuruyor hikayesini. Bu çocuklar önce hükümet tarafından yayılan salgınla ortaya çıkarılıyor. Daha sonra kamplara toplanıyor. Kamplarda çocuklar güçlerine göre beş renkte sınıflandırılıyor: Yeşil, mavi, sarı, turuncu ve kırmızı. Yeşil, mavi ve sarılar teker teker ayrılırken turuncu ve kırmızılar öldürüyorlar. Ana karakterimiz Ruby bir turuncu fakat yeşil gibi davranıp kamptan kaçıyor.. seri tamamen bunun üzerine

5.)İnsan Neyle Yaşar-Tolstoy

Biraz da klasik 🙂 Kesinlikle favori klasiklerimden biridir. Kısa kısa birkaç hikayeden oluşuyor ve hepsi Tanrı hakkında. Tolstoy tanrıya karşı olan bakış açısını bu kısa hikayelerde gayet güzel göstermiş. 2-3 saatte bitebilecek bir kitap

6.) Bir İdam Mahkumunun Son Günü-Victor Hugo

Konusunu anlatmaya pek gerek yok sanırım değil mi? Adı üstünde.. Fakat yazar hikayeyi öyle bir anlatmış ki sanki sizin son gününüz, sanki siz idam edileceksiniz. Öyle bir psikolojiğe giriyorsunuz

7.)Death Note Serisi ve diğer kitapları- Tsugumi Ohba

Manga seviyorsanız mutlaka okumuşsunuzdur. Fakat yeni başladıysanız  ya da başlamak istiyorsanız Death note kesinlikle ideal. Mangaların yanında “L:Dünyayı kurtar” ve “ Bir Başka Defter Los Angelas BB cinayetleri” adlı 2 tane de roman vardır. Ve mangalar gibi onlar da mükemmel:) (Fotoğraf:Pinterest)

Şimdilik bu kadardı. Umarım beğenirsiniz ve bir faydam olmuştur. Görüşmek üzere

Beren
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yarınsız Yarınlar
Yarınsız Yarınlar

Yarınsız Yarınlar

Sonraki
Bebekler Neden Ağlar?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.