Kaliteli Müzikleriyle Kendinden Söz Ettiren 5 Türk DJ

Farklı ruh hallerine girmemizi sağlayan, enerji veren tınılar sayesinde bir anda kendimizi dans ederken bulduğumuz elektronik dans müziği genellikle David Guetta, Avicii, Calvin Harris gibi isimlerle anılıyor. Ancak Bazı Türk DJ’ler var ki ünlü festivallerde performans sergileyip, dünya müzik listelerinde zirveye bile çıktılar. Bazıları Türkiye’de partilerin aranan ismi oldu. Ben de bu DJ’lere örnek olan Türkiye’nin en iyi 6 DJ’ini sıraladım. 

Türkiye’nin En İyi 6 DJ’i

1. Ümmet Özcan

David Guetta, Avicii, Steve Aoki ve Calvin Harris gibi dünya devlerinin de desteğini alan Ümmet Özcan, Tomorrowland, Creamfields ve Global Gathering gibi dünyanın en ünlü festivallerinde performans sergiledi. YouTube’da  100 milyon üzerinde izlenme rakamına ulaştı. 2014’te DJ Mag’in merakla beklenen “Dünyanın En İyi 100 DJ”i listesinde 31. sırada yer aldı. 2016 yılında ise aynı listede 19. sıraya yükseldi.

2. Hey Douglas

DJ, ses sanatçısı ve örnekleyici E. Yasin Vural‘ın çalışmaları için kullandığı isim olan Hey Douglas, başarılı remix ve coverlar ile çok sevildi. İngilizce şarkılar çıkaran pek çok DJ’in aksine Türkçe şarkılarla başarılı bir kariyer elde etti. 70’li yılların efsane şarkıların funk uyarlamaları kısa sürede büyük beğeni topladı. 

3. DJ Tarkan

Elektronik müzik dünyasının en önemli oylaması olarak kabul edilen “DJ MAG” dergisinin her sene yaptığı ankette dünyanın en iyi 78. DJ’i seçildi ve böylece bugüne kadar Top 100’e giren ilk Türk DJ ve prodüktör oldu. Dünya’nın en iyi house DJ’i olarak bilinen Grammy Ödüllü Roger Sanchez’in ”Roger Sanchez Presents Release Yourself Volume 9” aldı albümüne ”Sea Through” adlı parçasıyla girdi. Yurtiçi ve yurtdışı sayısız konser veren DJ Tarkan, Nick Warren, Deep Dish, Roger Sanchez gibi dünyanın en iyi DJ’leri ile birlikte çalıştı. Kesinlikle Türkiye’de dans müziğinin en başarılı isimlerinin başında geliyor.

4. Cure Shot 

Gerçek adı Kürşat olduğundan bu ismi kullanıyor. Türkiye’nin en eski DJ’lerinden olan Cure Shot, funky, tech house ve deep tarzlarında çalıyor. Ayrıca Cure Shot, Türkiye’nin en iyi house/techouse DJ’lerinden biri olarak kabul ediliyor. 

5. Mabbas

Mabbas ismini kullanan Murat Abbas, aslında işletme eğitimi alan ve önemli bir finans şirketinde başarılı bir kariyere sahipken hobisi olan DJ’liği tam zamanlı işe dönüştürmüş bir isim. Hayallerinin ve sevdiği işin peşinde gitmesi nedeniyle pek çok kişiye de ilham olacak nitelikte bir DJ. İstanbulda pek çok ünlü mekanda sahne alan Mabbas, Avrupa’nın en ünlü müzik festivallerinden olan Sonar’ın İstanbul ayağında da performansını sergilemişti. 

6.  Doğuş Çabakçor

Her parti ve etkinliğe özel performans sergileyen Doğuş Çabakçor, dünyanın pek çok yerinde sahne aldı. Setlerinde müzik trendlerine yer veren Doğuş Çabakçor, özgün tekniğiyle müzik dünyasının aranan isimlerinden.

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bir Sorun Var Ama Ne?
Sonraki
Seksin Hiçbir Türlüsünün Bedava Olmadığı Gerçeği
sevişen çift

Seksin Hiçbir Türlüsünün Bedava Olmadığı Gerçeği

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.