Kadınlarda Orgazm Taklidi

yatakta uzanmış kadın

Şimdi, “Kadınlarda Orgazm Taklidi” diye başlık attığıma bakmayın. Nasıl anlaşılır veya önüne geçmek için erkek olarak siz ne yapabilirsiniz, bunlardan bahsetmeyeceğim.

yatakta uzanmış kadın

Zaten dürüst olalım, erkekler olarak kadınlarla ilgili bir konu üzerine konunun uzmanıymışçasına fikir yürütmek, spekülasyon yapmak hem gereksiz hem de konu hakkında bilgi edinmemizi sağlamıyor. Bu arada kadınlarla ilgili dememin sebebi, erkeklerde bu durumun pek yaygın olmaması. Sağlıklı ve erekte olabilen bir erkeğin orgazm olma konusunda sıkıntı yaşaması, kadınlardaki kadar yaygın bir durum değil. Ama yine de kadınlardaki bu durumu anlamaya çalışmak ve erkek gözünden olayı yorumlamak için erkeklerde orgazm taklidinin sebeplerine de bir bakalım. Göreceğiz ki insanları orgazm taklidi yapmaya iten sebepler arasında dağlar kadar da farklar yok.

Orgazm Taklidi Sebepleri

Dış Faktörler

Stres, aşırı yorgunluk, alkol veya uyuşturucu tüketimi gibi sebepler, erkeklerde orgazmın önüne geçebiliyor. Bu gibi durumlar erkeği orgazm taklidi yapmaya itebiliyor. Bunun en temel sebebi de, partnerini üzmemek, performansları hakkında kendilerini kötü hissetmemelerini sağlamak. Yani aslında kadınların da orgazm taklidine başvurmalarının sık yaşanan sebeplerinden biri.

yatakta birbirine sarılan çift

İlgisizlik

Diğer bir sebep de yine ilkine yakın, fakat biraz daha farklı diyebiliriz. Madde kullanımı ya da fiziksel/psikolojik etkenler yerine yalnızca cinselliğe veya partnere karşı aniden gelen ilgisizlik de erkeği orgazm taklidi yapmaya itebilir. Bunun arkasındaki motivasyon da yine üstteki sebeple aynı diyebiliriz. Bunun dışında belki de cinsel birlikteliği bir an önce bitirme isteği de etkili olabilir. Yine bunun da kadınlarda da orgazm taklidinin görülen sebepleri arasında olduğu söylenebilir.

orgazm olan kadın

Yine de verilere bakarak konuşacak olursak, orgazm taklidi meselesinin kadınlar arasında çok daha yaygın olduğu açık şekilde ortada. Bu durum da doğal olarak erkeklerde performans yetersizliği korkusuna yol açıyor. Bir erkek yorumuyla kadınlara tavsiyem, orgazma ulaşma konusunda sorun yaşıyorsanız, bu durumu muhakkak partnerinize açmanızdır. Belki iyi niyetli düşünerek sürdürdüğünüz bu “sahte” ilişki, ileride ilişkinizde daha ciddi sorunlara yol açabilir. Her zaman için dürüst ve şeffaf olmak en sağlıklısı. Ayrıca unutmayın ki, erkekler de benzer çekincelerden ötürü yaşadıkları birtakım sorunları sizinle paylaşmaktan kaçınabilir ve siz mutlu olun düşüncesiyle benzer tekniklere başvurabilir. Empati hayat kurtarır! 🙂

Tesla
Burada yaptığım paylaşımları dikkate alıp hayatınızda uygulamaya kalkmayın, mesuliyet kabul etmem.
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Hayat
Sonraki
Ne Yersen O’sun!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.